kuşumun tırnağı kanadı endişeleniyorum

byzkpln77

Meraklı Üye
merhaba kuşumun tırnağı bir kaç gündür nereye konsa takılıyor bende kesiyim dedim yanlış anlamayın deneyimliyim bir çok kuşumunkini hatasız kestim ama bu sefer biraz dipten kestim ve kanadı biraz bekledim durdu yeni tırnak çıkarmı birde kuşum dengesiz uçuyo yardımcı olursanız sevinirim

birde elma sirkesi koyuyorum suluklarina

Keşke kesmeseydiniz tırnak tünekle törpülenirdi. Kanayan yere terramycn sürün. İnşallah sorun olmaz. Tırnak kanaması ile elma sirkesi bağlantısız.

yok o yüzden vermedim ishal olmadı bir ara o yüzden ya cıkmazmı yeni tırnak ama gerçek çok fena takılıyordu ayrıca kuşum nereye uçsa çarpıyo artık çarpa çarpa olucekk ne yapıyım yardım edin ne olur

yok o yüzden vermedim ishal olmadı bir ara o yüzden ya cıkmazmı yeni tırnak ama gerçek çok fena takılıyordu ayrıca kuşum nereye uçsa çarpıyo artık çarpa çarpa olucekk ne yapıyım yardım edin ne olur
Çarpa çarpa uçması başka sebepten dolayı olabilir. Veterinere gitseniz iyi olur. Tırnağı için de terramycne devam edin. Bir daha tırnak kesmeyin. Yakınımın kuşu bu sebepten öldü, kan kaybından. Lütfen dikkatli olalım.

Kuşunuzun kanadığı ayağını mısır nişastası ile tampon oluşturabilirsiniz ama bunu yaptıktan sonra veterinere götürün

tamam veterinere gittim kani durmus zaten eger devM ederse goster dedi kanadi icinde dediki kanadında zedelenme ezilme meydana gelmiş olabilir dedi gönderdi uçrma dedi bir hafta çarpa çarpa ölmesin dedi

Yorumu başka konuya yapmışsınız buradan cevaplayayım veterinerin dediği gibi bir müddet kafes dışına çıkmasın. Kanadı iyileşene kadar. İyileşme sürecini hızlandırmak için günlük taze meyve sebzesini ihmal etmeyin. Mama yapın içine kalamar kemiği ufalayın.

bu arad ne veriyim sebze meyve

Kafesin içinde dikkat edin tırnağını yeniden kanatmasin

tesekkurler sebze meyve ne veriyim yardimci olurmusunuz

tesekkurler kanayan tirnagi tamamen durmaus normal tirnak gibi

Karpuz yedirebilirsiniz ama kucuk bir parça üstüne birazda yem serpin veya batirin elma olabilir yuvarlak kesin ve elmanin kenarlarina çukur acin

saolulun yavrum benim asicaz biz bu donemi

Üstüne yem koymanın sebebi kuşun meyveye alismasi zaten yem yerken elma ve karpuzun tadını alacaktır ve bir süre sonra yem koymamaya başlayın yemezse yine yem koyun

tamamda ya kusum aetik olucek gibi cok fena yemde yemiyor suda içmiyor offf olucek

veterinere gittim kani durmus zaten eger devaM ederse goster dedi kanadi icinde dediki kanadında zedelenme ezilme meydana gelmiş olabilir dedi gönderdi uçurma dedi bir hafta çarpa çarpa ölmesin dedi

Geri