Kuşumun tüyleri sağlıklımı

Tugbayami

Yeni Üye
Kuşum yavru şuan uçamıyor ama uçması gerekmezmiydi 1.5 aylık olmak üzere

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210106-124802_Gallery.jpg
    Screenshot_20210106-124802_Gallery.jpg
    895.4 KB · Görüntüleme: 43
kuşa b vitamini takviyesi yapın.amin forte bt olabilir.parmağınıza alıp 5-10 santim yükseklikten bırakın yavaş yavaş öğrenir

Kuşum yavru şuan uçamıyor ama uçması gerekmezmiydi 1.5 aylık olmak üzere
Kuşta muhtemelen frenc molt var. 1.5 aylık kuşların kanat kuyruk tüyleri eksik olmaz bu yaşta kuş normalde uçabilir. @yao ako nun dediği gibi b vitamini takviyesi yapın.

Bu konuya bakabilirsin :

Bu başlıktaki kuş gibi değil diyebilirsin. O hastalığın ilerlemiş hali yaşında bi kuş. Senin ki daha yavru.

kuşa b vitamini takviyesi yapın.amin forte bt olabilir.parmağınıza alıp 5-10 santim yükseklikten bırakın yavaş yavaş buğday çimlendiri

kuşa b vitamini takviyesi yapın.amin forte bt olabilir.parmağınıza alıp 5-10 santim yükseklikten bırakın yavaş yavaş öğrenir
Buğday çimlendirdim yarın vereceğim b vitamininin yerine geçermi iyi geldiğini duydum

Kuşta muhtemelen frenc molt var. 1.5 aylık kuşların kanat kuyruk tüyleri eksik olmaz bu yaşta kuş normalde uçabilir. @yao ako nun dediği gibi b vitamini takviyesi yapın.

Bu konuya bakabilirsin :

Bu başlıktaki kuş gibi değil diyebilirsin. O hastalığın ilerlemiş hali yaşında bi kuş. Senin ki daha yavru.
Buğday çimlendirdim yarın vereceğim b vitaminin in yerine geçermi iyi geldiğini duydum

Daha yeni bu tüyleri döktü

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210107-200329_Gallery.jpg
    Screenshot_20210107-200329_Gallery.jpg
    878.6 KB · Görüntüleme: 32
bi ihtimal french molt olabilir siz b vitamini ve yulaf verin belli olur

Böyle olması kesinlikle normal değil. Eğer yeni sahiplendiyseniz , götürün değiştirin ilaç verseniz bile iyileşme garantisi yok ve bağ kurdukça daha zor olucaktır.
niye değiştirsin iyileşme ihtimali var.hem üretin için almadıysa ona arkadaşlık edebilir

Ayrıca üretici birinden almamışsınızdır büyük ihtimalle . Pet shoptan aldıysanız hem değiştirin hemde bu kuşada bakabileceğinizi söyleyin bunuda almaya çalışın. Normalde böyle bir kuşu satmaması lazım.

Şunuda ekliyim buğday çimlendirmenin faydası olur belki ama çok küçük bi yavru kaliteli bir b vitamini takviyesi kullanırsanız röhnfried bt amin forte gibi daha çok işe yarayacaktır.

Geri