Kuşumun tüyleri üzerinde tuhaf lekeler var

CantekinPaşa

Yeni Üye
Merhabalar arkdaşlar aranıza yeni katıldım benim yaramaz bir paşam var bu aralar biraz tüylerinde fazla dökülme var bide tüy üstlerin garip bir lekelenmeler gözledim çizgi çizgi yardımcı olursanız çok sevinirim

16659370-7AA2-408C-9924-5F5F124AFCC7.jpeg

Mevsim değişikliği olduğu için fazla tüy dökmesi normaldir herhalde. Benim kuşum da son zamanlarda öyle. Tüy değiştirirken halsiz olması da normal. Siz yine de takip edin ishal veya anormal iştahsızlık fark ederseniz o zaman durum ciddidir. Ama sizinki büyük ihtimalle tüy değiştiriyor.
Sorduğunuz lekeler benim kuşumda da var ve neden olduğunu bilmiyorum. Daha öncesinde çok fazla leke yoktu gibi hatırlıyorum ama şu anda özellikle göğüsünün biraz aşağı kısımlarıyla sırtının kuyruğuna yakın kısımları lekeli. Açık kahverengi gibi lekeler. Sanki tüyün o bölümü rengini kaybetmiş gibi. Vitamin eksikliğinden veya tüyleri eskidiği için diye düşündüm ama bu konuda bilgili değilim. Umarım daha ciddi bir problem değildir ben de sizinle beraber bilen birisinden cevap bekliyorum. Niye oluyor bu tüylerdeki lekeler bilen varsa lütfen cevaplasın :(

Geri