Kuşumun suluğundaki su gereğinden fazla azalmış ??

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Damla05
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Damla05

Yeni Üye
Merhaba iyi akşamlar herkese. İki kuşuma da eşit miktarda su koydum fakat birininki aşırı azalmış sadece beyaz kısmında su kalmış. Daha önce hiç karşılaşmadım böyle bi durumla. Sizce kuşum napmış olabilir ya şoktayım şu an. Buharlaşmış gibi sanki ama ev o kadar sıcak değil.

Kafes tabanını kontrol edin muhtemelen dökülmüştür. Sulukta çatlak var mı diye kontrol edin. Ayrıca suluk yerine tam oturmuş mu diye kontrol edin. Bazen banyo yapmak için oynuyorlar suyla ve etrafa saçıyorlar. Eğer bunların hiç biri olmamışsa kuş içmişse kuş hastadır.

Kafes tülü kullanıyor iseniz ıslak olup olmadığını kontrol edin,kuşların tüylerini kontrol edin. Suluğun sızdırıp sızdırmadığını kontrol edin,suluğa su koyun. Altına da peçete koyun,masada dursun,sonra peçeteyi kontrol edin..
Ayrıca kuşunuzun dışkılarında idrar fazlalığı görürseniz de fazla su içtiğinin göstergesi olabilir.

Banyoluk takın yıkasınlar. Sonra azalacağını sanmıyorum. 2 farklı sulukta da başıma geldi. Sonrasında yine kullandım aynı sulukları bir sorun olmadı. Benzer durumu yaşayanların tavsiyesi Banyo yaptırmak olmuş. Banyoluğu takar takmaz atladılar zaten. Şimdi azalma olmuyor sulukta

Geri