Kuşumun rahatsızlığı için uyguladığım tedavi doğru mu?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan basakhd
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

basakhd

Yeni Üye
Merhaba, 4 aylık diye bildiğim muhabbet kuşum son 1 haftadır neşesini kaybetti,sesinin tonu değişti,yemliğin başından ayrılmamasına rağmen zayıfladı dışkısında sindirilemeyen yem taneleri görene kadar farketmedim,kuşlardan iyi anlayan bir pet shopa sorununu söylediğimde getir bakayım dedi götürdüm,hem kuruma başlangıcı hem astımı var dedi,birsürü vitamin ve astım ilacı verdi bir gün kullandım bu sırada araştırmaya başladım 2 gün sonra verdikleri dışkısını değiştirmeyince kestim suyuna iki damla elma sirkesi koydum eczaneden fungan adlı ilacı aldım suyuna günde 1 ml eklemeye başladım. 3 gün geçti dışkısı düzeldi ama çok halsiz kafasını kanatlarının arasına koyup hep uyuyor arada bir kuyruğu ve kendi titriyor,kafese sadece yem yemeye giren hep evde gezen güzel oğlumu böyle görünce çok üzülüyorum, başka ne yapabilirim ilaç verirken vitamin de vermeli miyim? Dışkısının son hali ve genel durumu resimlerdeki gibi, lütfen yardım

Ekli dosyalar

• B541BDB9-88C7-49DF-9045-D1E1D540CC2B.jpeg
    B541BDB9-88C7-49DF-9045-D1E1D540CC2B.jpeg
    2.2 MB · Görüntüleme: 52
  • CD070BD3-EE1A-435A-9353-8E3C48BF4F1F.jpeg
    CD070BD3-EE1A-435A-9353-8E3C48BF4F1F.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:
Merhaba, 4 aylık diye bildiğim muhabbet kuşum son 1 haftadır neşesini kaybetti,sesinin tonu değişti,yemliğin başından ayrılmamasına rağmen zayıfladı dışkısında sindirilemeyen yem taneleri görene kadar farketmedim,kuşlardan iyi anlayan bir pet shopa sorununu söylediğimde getir bakayım dedi götürdüm,hem kuruma başlangıcı hem astımı var dedi,birsürü vitamin ve astım ilacı verdi bir gün kullandım bu sırada araştırmaya başladım 2 gün sonra verdikleri dışkısını değiştirmeyince kestim suyuna iki damla elma sirkesi koydum eczaneden fungan adlı ilacı aldım suyuna günde 1 ml eklemeye başladım. 3 gün geçti dışkısı düzeldi ama çok halsiz kafasını kanatlarının arasına koyup hep uyuyor arada bir kuyruğu ve kendi titriyor,kafese sadece yem yemeye giren hep evde gezen güzel oğlumu böyle görünce çok üzülüyorum, başka ne yapabilirim ilaç verirken vitamin de vermeli miyim? Dışkısının son hali ve genel durumu resimlerdeki gibi, lütfen yardım
Vitamin ve prebiyotik desteği tabiki şart

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vitamin ve prebiyotik desteği tabiki şart

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim,kuşçu vitamin olarak deep fix ve avisol vermişti önerebileceğiniz başka marka var mı bunları mı kullanayım probiyotik ne almalıyım bir de hepsini aynı anda nasıl kullanacağım?çok sordum kusura bakmayın

Kurma hastaligi belirsiti sanki diskida cok az ishal var sanki ama abaetacak kadar yok diyorum kusunuzun gögüs ve gaga alti fotorafinibpayladin net bir cevap verelim diskida sjndirilmemis yemde kurma hastaliginin nedenidir ama gecti diyorsunuz problem yok dedigim gibi genelde kurma hastaliginin kesin belirtisi kus oldukten sonra otopsi ile belli olur ama siz tedavi icin esyalari dezenfekte edin benim tedavim maxisad muhabbet kusu vitamini a b var pazartesi sali suyuna 2 damla koyun carsamba sirkeli su persembe temiz su cumada birkacdamls limon verin derim istahsizlik yoksa yem gibi kati malzemeleri degistirmeyin bu surecte ekgida vetmeyin agzina su icmiyorsa 3 damla limon damlatabilirsiniz

Suyuna bir ml katın ayrıca günde bir kez ağzına bir damla damlatın. Suyuna vitamin ve probiyotik de katın.

Suyuna bir ml katın ayrıca günde bir kez ağzına bir damla damlatın. Suyuna vitamin ve probiyotik de katın.

Cevap için teşekkürler,yarından itibaren ağzına da damlatayım,şu anda suyuna 1ml ilaç+1 damla sirke ekliyorum,probiyotik ve vitamini de aynı anda mı eklemeliyim bir de hangi marka önerirsiniz?

Kurma hastaligi belirsiti sanki diskida cok az ishal var sanki ama abaetacak kadar yok diyorum kusunuzun gögüs ve gaga alti fotorafinibpayladin net bir cevap verelim diskida sjndirilmemis yemde kurma hastaliginin nedenidir ama gecti diyorsunuz problem yok dedigim gibi genelde kurma hastaliginin kesin belirtisi kus oldukten sonra otopsi ile belli olur ama siz tedavi icin esyalari dezenfekte edin benim tedavim maxisad muhabbet kusu vitamini a b var pazartesi sali suyuna 2 damla koyun carsamba sirkeli su persembe temiz su cumada birkacdamls limon verin derim istahsizlik yoksa yem gibi kati malzemeleri degistirmeyin bu surecte ekgida vetmeyin agzina su icmiyorsa 3 damla limon damlatabilirsiniz

İlginize teşekkürler,kafesi sirkeli su ile dezenfekte ettim,yarın vitamin alacağım,ilaca başladığım günden beri yumurta havuç maması yediriyorum, yeminde de aspuru arttırmıştım,ek mamayı bırakayım o zaman,resim çekince yükleyeceğim

Cevap için teşekkürler,yarından itibaren ağzına da damlatayım,şu anda suyuna 1ml ilaç+1 damla sirke ekliyorum,probiyotik ve vitamini de aynı anda mı eklemeliyim bir de hangi marka önerirsiniz?
Evet aynı anda ilaçtan önce suya katın sonra ilacı katın. Probiyotik olarak diazyme 256 olur başka markalar da olabilir. Vitamin olarak da amino asitler içeren bir ürün olsa yeter marka çok da önemli değil.

Resim çekerken elle baktığımda gögüs kemiği çıkık ve göğsündeki deri rengi mor

Ekli dosyalar

• 86C098AE-9752-49E0-9B2E-2C5D65D9ED27.jpeg
    86C098AE-9752-49E0-9B2E-2C5D65D9ED27.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 27
  • E0F9895C-5269-45CF-8B7F-FAF1BB51BB9F.jpeg
    E0F9895C-5269-45CF-8B7F-FAF1BB51BB9F.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 29
  • 09F89372-1865-427B-984E-502EE2C40FB6.jpeg
    09F89372-1865-427B-984E-502EE2C40FB6.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Evet aynı anda ilaçtan önce suya katın sonra ilacı katın. Probiyotik olarak diazyme 256 olur başka markalar da olabilir. Vitamin olarak da amino asitler içeren bir ürün olsa yeter marka çok da önemli değil.

Dediklerinizi yaptım,çok şükür enerjisi yerine geldi tekrar kafesten çıkıp uçmaya,ötmeye başladı,dün her şeyi normaldi bu sabah ise elime eklediğim resimdeki gibi dışkıladı acaba bir yerlerde hata mı yaptım?Neşesi iştahı yerinde ama dal darı verdim onu bir günde bitirmiş ondan olabilir mi?

Ekli dosyalar

• C25E3F7C-CD8B-44C1-82D2-3737360131AA.jpeg
    C25E3F7C-CD8B-44C1-82D2-3737360131AA.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 22
  • 11F1E86B-4D8E-412E-8CBF-FA33640ECC33.jpeg
    11F1E86B-4D8E-412E-8CBF-FA33640ECC33.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 17
Dal darı vermeyin belli bir süre hatta tazeliğinden ve temizliğinden emin olmadan hiç vermeyin. Küflü olabiliyor dal darı mantara yolaçabiliyor. İlaç tedavisi bittikten sonra probiyotiğe devam edin. İlk iki gün vitamin de katın. Düzelecektir dışkı.

vitamini sabah akşam ağızdan verin, benim dişi kuşa öyle yaptım topladı. zaten selçuk hocamda yazmış

Geri