Kuşumun rahatsızlığı geçmedi

denizkumas

Yeni Üye
Merhaba kuşumda kuruma nedeni ile veterinerin vermesiyle bir hafta biteral kullandım suyuna eritip yem yemeye ve konuşmaya başladı ama gögüs kemiği belirgin ve yanlarında morluk devam ediyor video ilede bunu göstericem ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba kuşumda kuruma nedeni ile veterinerin vermesiyle bir hafta biteral kullandım suyuna eritip yem yemeye ve konuşmaya başladı ama gögüs kemiği belirgin ve yanlarında morluk devam ediyor video ilede bunu göstericem ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

Bence siz kuruntu yapıyorsunuz biraz kuş şu an normal duruyor tunekde kusun bur kaç resmi ve temiz peçete üzerinde diski resmi paylaşırmısınız

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23][emoji1787]

Bence siz kuruntu yapıyorsunuz biraz kuş şu an normal duruyor tunekde kusun bur kaç resmi ve temiz peçete üzerinde diski resmi paylaşırmısınız

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23][emoji1787]

Videoyu izledinizmi hocam sonunda kemik etrafı mor bu normal birşeymi?

Ekli dosyalar

• IMG_1933.JPG
    IMG_1933.JPG
    2 MB · Görüntüleme: 24
  • IMG_1934.JPG
    IMG_1934.JPG
    2.4 MB · Görüntüleme: 21
  • IMG_1936.JPG
    IMG_1936.JPG
    2.2 MB · Görüntüleme: 23
  • IMG_1943.JPG
    IMG_1943.JPG
    2 MB · Görüntüleme: 25
  • IMG_1946.JPG
    IMG_1946.JPG
    973.4 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_1947.JPG
    IMG_1947.JPG
    983.4 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_1948.JPG
    IMG_1948.JPG
    1,009.7 KB · Görüntüleme: 24
Bence vitamin prebiyotik hemennbaslayin kusun sağlığı bence yerinde hareketli ötüyor kabarma yok vitamin prebiyotik 3 gun verin

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi
emoji23.png
emoji1787.png

Prebiyotik diazyme var ondan vericem vitamin ne vermem lazım elimde bu var veteriner vermişti

Ekli dosyalar

• DSC_0018.JPG
    DSC_0018.JPG
    257.3 KB · Görüntüleme: 19
  • DSC_0019.JPG
    DSC_0019.JPG
    260.8 KB · Görüntüleme: 19
Merhaba kusunuza kaç gun antibiyotik takviyesi yaptınız?
Eğer 1 hafta verdiyseniz ardından hemen Nekton probiyotik verin. 1 hafta verdikten sonra , 4 gün Nekton vitamin vermenizi öneririm. Markasını ben Nekton kullandım ve cok memnun kaldigim için oneriyorum. Bir de ek olarak yumurta haşlayıp verin eğer yemezse siringa ile vermenizi oneririm. Ama yemezse tabii. Versele laga mama vermenizi de öneririm. Ama bu mama olarak önerdiklerim kuşunuz yem yemiyorsa.

Antibiyotiği 1 hafta verdim dün bıraktım yem yemesinde problem yok söylediğiniz ürünlerin linkini atabilirmisiniz size zahmet

Antibiyotiği 1 hafta verdim dün bıraktım yem yemesinde problem yok söylediğiniz ürünlerin linkini atabilirmisiniz size zahmet

https://urun.gittigidiyor.com/evcil...n-elle-besleme-mamasi-800g-kampanya-374883683

https://www.mybestpetshop.com/nekto...i-icin-probiyotik-takvisesi-50gr-p-19261.html

Hocam Versele laga mama mucizevi bir şey. benim kuşlarıma çok iyi geliyor kesinlikle her kuş besliyenin evinde bulunması gerek. ben büyük boy aldım . versele laga handmix olanı da var .

https://urun.gittigidiyor.com/evcil...n-elle-besleme-mamasi-800g-kampanya-374883683

https://www.mybestpetshop.com/nekto...i-icin-probiyotik-takvisesi-50gr-p-19261.html

Hocam Versele laga mama mucizevi bir şey. benim kuşlarıma çok iyi geliyor kesinlikle her kuş besliyenin evinde bulunması gerek. ben büyük boy aldım . versele laga handmix olanı da var .

http://www.hobipet.com.tr/nekton-s-kuslar-icin-multivitamin-75gr

vitamin olarakta bunumu kullandınız?

Hocam mama almazsanız bile kesinlikle probiyotik alın. Çünkü kuruma hastalığı mideyi yok eder . kuşun yediklerini yok eder. üstüne bir de antibiyotik verince kuşun midesindeki yararlı , yararsız ne varsa yok eder ve kuş halsiz kalır. probiyotik ise , midedeki yararlı bakterilerin çoğalmasına neden olur.

Kuş tüy dökümündeykende rahatsızlandı hala başının üstünde patlamamış tüyler duruyor onun için ne yapabiliriz probiyotik+vitamin takviyesi yapınca kendi düzelirmi?

Evet düzelir . Eğer mama alırsanız her gün olmasa bile 2 haftada bir şırıngayla mamayı verirseniz kuş için çok iyi olur. Ama veremezseniz kuşlar yumurtayı da çok sever. Onlara ara sıra 1 tane haşlanmış yumurtayı kesmeden fincanda kafeslerinin içine koyun. O didikleyerek yer onu. Ballı kreker felan da vermeyin çok zararlı. Arada aspur, dal darı verin çok severler.

Evet düzelir . Eğer mama alırsanız her gün olmasa bile 2 haftada bir şırıngayla mamayı verirseniz kuş için çok iyi olur. Ama veremezseniz kuşlar yumurtayı da çok sever. Onlara ara sıra 1 tane haşlanmış yumurtayı kesmeden fincanda kafeslerinin içine koyun. O didikleyerek yer onu. Ballı kreker felan da vermeyin çok zararlı. Arada aspur, dal darı verin çok severler.

Dediğiniz ürünlere bakıcam hocam almaya çalışıcam şu an elimde diazyme var probiyotik olarak onu kullanıcam vitaminde üstte paylaştığım ürün var veteriner vermişti

Dediğiniz ürünlere bakıcam hocam almaya çalışıcam şu an elimde diazyme var probiyotik olarak onu kullanıcam vitaminde üstte paylaştığım ürün var veteriner vermişti
Olur hocam. 1 hafta probiyotik , 1 hafta da vitamin kullanırsınız. Her gün suluklarını da değiştirdiğinizde inşallah minik dostumuz iyileşir. Konuşun bol bol anlıyorlar çünkü :)

Ekli dosyalar

• DSC_0023.JPG
    DSC_0023.JPG
    249.4 KB · Görüntüleme: 14
Geri