Kuşumun Poposunda kan

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan kivilcim
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kivilcim

Yeni Üye
Tam olarak poposumu bilmiyorum. Erkek, 3 yaşlardında.

Sık sık, yıllardır elimle çiftleşmeye çalışıyor. Sperm bırakmayı uzun zaman önce kesti. Tüy dökme zamanında değil. Aynen orada sanki daha önce çiftleşmeye çalıştıktan sonra da kan görmüştüm çok sık değil ama.

not; kuşumun erkek olduğundan emin değilim ama erkek diye almıştık ve çoğu sonuç erkek olduğunu gösteriyor

Yardım ederseniz sevinirim, endişeleniyorum.

Yakın zamanda veterinere götüreceğim, ilk gidişi olacak. Isırdığı için tam olarak nesi olduğuna bakamıyorum

Ekli dosyalar

• IMG_20210102_174829.jpg
    IMG_20210102_174829.jpg
    698.6 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20210102_174827.jpg
    IMG_20210102_174827.jpg
    602.4 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20210102_174811.jpg
    IMG_20210102_174811.jpg
    766.1 KB · Görüntüleme: 18
Tam olarak poposumu bilmiyorum. Erkek, 3 yaşlardında.

Sık sık, yıllardır elimle çiftleşmeye çalışıyor. Sperm bırakmayı uzun zaman önce kesti. Tüy dökme zamanında değil. Aynen orada sanki daha önce çiftleşmeye çalıştıktan sonra da kan görmüştüm çok sık değil ama.

not; kuşumun erkek olduğundan emin değilim ama erkek diye almıştık ve çoğu sonuç erkek olduğunu gösteriyor

Yardım ederseniz sevinirim, endişeleniyorum.

Yakın zamanda veterinere götüreceğim, ilk gidişi olacak. Isırdığı için tam olarak nesi olduğuna bakamıyorum
Oyuncaklarıylada çiftleşmeye çalışıyor mu, tahriş olmuş olabilir o bölgesi sürtmeden dolayı.

Oyuncaklarıylada çiftleşmeye çalışıyor mu, tahriş olmuş olabilir o bölgesi sürtmeden dolayı.
Hayır, elime, bileğime ya da rahat bulduğu giysilerime özel. [Elime nedense düşkün, oyun oynamaktansa elimde durmayı daha çok seviyor, yem kusuyor falan]

Ama her kafesten çıkışında direkt elime gelip yapmaya çalışıyor. Kakasında kan yok sanırım, eğer gördüğüm koyuluk kansa çok az. Yani etrafına yayılmamış, içinde ve çok az miktarda.

Kakası da her zamanki gibi, ishal değil ve normal normal yemek yiyor. Sadece çok kaka yapıyor. Su da içiyor.

Hocam ben kuşlarımın herhangi bir yeri kanadığında Crystalin sıkıyorum. Alkol içermediği için yakmıyor ve çok kısa süre içinde orayı dezenfekti ediyor. Enfeksiyon kapmaması için yapıyorum.

Geri