Kuşumun Poposu Şiş

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Asu
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Asu

Yeni Üye
Merhabalar, 6 yaşındaki erkek muhabbet kuşum Mayıs ayında yemeden içmeden kesilmişti. Veterinere götürdüm röntgen vs çekildi. Hiç birşey çıkmadı doktorumuz kas ve kemikleri için vitamin aynı zamanda iştah açıcı vitamin verdi. 1 haftada toparlayıp yemesi içmesi düzene girmişti. Ve evde ne varsa yemeye başladı. Tabi anne ve babam da kıyamadığı için yedirmeye devam ettiler.

Fakat 1 aydır göbeği bu şekilde şiş. 51 gram şuanda 2 güne bir 49 grama düşüyor geri çıkıyor. 2 hafta önce bir anda boynu tutulmus gibi yukarı bakar vaziyette kaldı. 2 dakika içinde açıldı. Ben felç geciriyor sandım sabah da veterine götürdüm. Stres ve sinirsel olabileceğini söyledi B12 vitamini verdi. Göbeği için de diyet yapsın yemesine içmesine dikkat etsin dedi. Röntgen vs çekmedi. Biz de diyete başladık. Elimle dokunduğumda göbeğindeki şişlik yumuşak.
Yemesi içmesi Beyaz darı, pelet yem ve yulaf karışımlı yem aynı zamanda meyve ve sebze veriyoruz.

Stres olabileceği sadece 1 yıl önce benden bile çok sevdiği ablam evlendi uzak yerde yaşıyor. Acaba onun için mi böyle oldu üzüldü bilemiyorum.

Bu arada kuşum 4 yıl önce sol kanadını kırmıştı. Uçamıyor sadece yürüyor. Görev yaptığım ilçede veterinerler bakmadığı için de öylece kaynadı Ne yapacağımı bilmiyorum. Bir an önce iyi olması için elimden geleni yapmak istiyorum ve sizlere danışmak istedim. Önerileriniz benim için çok önemli.

Bir de Ankara da önerebileceğiniz bir kuş veterineri varsa lütfen yazabilirsiniz.
IMG20231106160839.jpg

Geri