Kuşumun neyi var ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Thorss
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Thorss

Yeni Üye
Yaklaşık 1 hafta önce balkonumda bir muhabbet kuşu buldum sahibini bulamadığım için kendim beslemeye karar verdim bunun için geniş bir kafes aldım,yem aldım,gaga taşı aldım, kuş kumu aldım yani anlayacağınız herşeyini aldım 2 gün önce acil biryere gitmemiz gerekti giderken kuşu da götürdüm büyük ihtimalle yolda üşüttü sorunları şuan hapşurur gibi sesler çıkarıyor, sanki burnu tıkalı gibi,gagasıyla teli ısırıp boynunu dik konuma getiriyor gözleri kapalı halde(resmi koyacağım) sanki nefes almakta zorlanıyorve son olarak ağzını şapırdatır gibi sık sık açıp kapatıyor kusma hareketine benzer şekilde ağzını açıyor veterinere gitme şansım yok ne yapmalıyım sizce yardım ederseniz çok sevinirim
Ek olarak kuşun cinsiyeti ve tahmini olarak kaç aylık olduğunu söyleyebilirmisiniz? Yanına eş almalımıyım şimdiden

Ekli dosyalar

• 321AE930-9A82-46C8-8F30-CB2F3FC15E82.jpeg
    321AE930-9A82-46C8-8F30-CB2F3FC15E82.jpeg
    1,001.9 KB · Görüntüleme: 18
  • image.jpg
    image.jpg
    833.3 KB · Görüntüleme: 21
Dışkı için birşey diyemiyorum, ama gerekli bilgiyi verecek arkadaşlar olana kadar suyuna 5 damla kadar sirke damlatabilirsiniz, ve mutlaka sebze meyve takviyesi yapın, asla cereyanda bırakmayın, klima önünde bırakmayın

Dışkı için birşey diyemiyorum, ama gerekli bilgiyi verecek arkadaşlar olana kadar suyuna 5 damla kadar sirke damlatabilirsiniz, ve mutlaka sebze meyve takviyesi yapın, asla cereyanda bırakmayın, klima önünde bırakmayın
Sebze ve meyve takviyesi yapıyorum ancak kuş yemiyor elma denedim salatalık denedim havuç denedim marul denedim yok hiçbirini yemiyor

Aslında dışkılar normal. Solunumsal durumlarda vitamin takviyesi başlangıç seviyesinde hastalıklar için iyi bir kurtarıcıdır. Bence sirke yerine dört damla limon damlatın tam dolu suluğa. Cereyandan ve rüzgardan kuşu koruyun. Mama hazırlayın.
Kuş kusuyor mu?

Aslında dışkılar normal. Solunumsal durumlarda vitamin takviyesi başlangıç seviyesinde hastalıklar için iyi bir kurtarıcıdır. Bence sirke yerine dört damla limon damlatın tam dolu suluğa. Cereyandan ve rüzgardan kuşu koruyun. Mama hazırlayın.
Kuş kusuyor mu?
Dediklerinizi yaptım limon damlattım suyuna tüm camlarıda kapattım sıcakta kalması için şuan ev ideal sıcaktıkta şuan gözlemliyorum kusma durumu yokk ama ara sıra öğürür gibi oluyor ağzını açıp

Bu arada mamayı nasıl hazırlamam gerekiyor bilgim yok mamayla ilgili

Geri