Kuşumun neyi var çok üzgünüm

Ertuğrul Günsür

Yeni Üye
Arkadaşlar bu sarının neyi var lütfen yardım edin yıkayınca böyle kalıyor hiç tüy yok aldığım yer biz yolduk tekrar çıkar demişti.

Ekli dosyalar

• 8614E260-4DD8-47C8-A00B-64DDC18D96B0.jpeg
    8614E260-4DD8-47C8-A00B-64DDC18D96B0.jpeg
    994.8 KB · Görüntüleme: 47
  • 2C17632C-0233-49DF-8858-54262D6ACB01.jpeg
    2C17632C-0233-49DF-8858-54262D6ACB01.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 48
Bu durum cok acildi ve uzmek istemem ama duzelmicek bir durummus gibi geldi. Ve su aklima takiliyor. Neden aldigin yer tuylerini yolmus sebebi neymis.

Fransız tüy dökümü hastalığı olabilir mi bilmiyorum ama aklıma hemen o geldi. Eğer öyleyse tedavisi yok diye biliyorum. kuşunuz yeniyse değiştirmenizi tavsiye ederim

Bence biraz zamana ihtiyacı olabilir, benimde stresten tüylerini yolmuş hayvan ilgilenince 2-3 ayda toparladı tüyler kendini.

Alışması için yolduk dediler değiştirmek istemedim bakmak istiyorum böylede olsa o benim artık gerekli şekilde ilgilenirim ama işte acıyorum düzelmesini istiyorum

İyi düşünmüşsün önemli olan problemi çözmek kusursuz kuş alsan yine hasta olma ihtimali var. Kuşçularda hayvanları görüyorum ölümü bekler gibi bakımsız bi çare bekliyorlar. Evde daha temiz ortamda hastalıktan kurtulur hayvan inşallah. Bendede uçamayan var bir tane kanadında sıkıntısı var , napalım bizde kurbana besliyoz :)

Alışması için yolduk dediler değiştirmek istemedim bakmak istiyorum böylede olsa o benim artık gerekli şekilde ilgilenirim ama işte acıyorum düzelmesini istiyorum
Dediğim hastalığı biraz araştırın o halde eğer uyuyorsa belirtiler forumda o konulara bakın bi bu hastalıkta olan kuşların bakımıyla ilgili bi yazı vardı forumda. Yalnız eğer yavru almak amacınızsa dediğim hastalık genlerle yavrulara geçiyor diye biliyorum. Eğer bakacaksanız o kuştan yavru almamanızı tavsiye ederim. İnşallah öyle bir hastalık değildirde iyileşir

Göz çevresinde kellik var üstelik mantarda da tüy dökülmesi belirtisi var. Bence veterinere götürün. Mantarsa tedavisi var. Frenchmolt ise bakım gerekiyor.

Öncelikle geçmiş olsun.Hastalığı her neyse bu hayvan için elinizden gelenin en iyisini yapın bence..Değiştirince siz sağlıklı bir kuşa sahip olursunuz belki ama o hayvanı da ölüme terketmek olur..Nasıl bir yermiş ki hayvanı resmen yolmuşlar Allahım ne insanlar var çıldıracağım yakında..!
Bol bol sevgi verin öncelikle, meyve sebze her gün verin, yeşil yapraklı pazı ıspanak tere bu cins sebzelerden verin yesin..Ekinezya ve kekik bitkilerini karıştırıp içirin, insülin şırıngasının iğnesini çıkarıp öyle içirecrksiniz.Aynısefa çayı yapıp bu yolunmuş yerlere kompres yapın..Çayları yaparken; bitkiyi 10 dakika kaynar suda ağzı sıkı kapalı kavanozda bekletip süzeceksiniz..Size bir link vereceğim lütfen burayı da okuyun..Hatta facebook sayfalarından yazabilirsiniz.

http://papaganokulu.org/bitkisel.html

Fransız tüy dökümü hastalığı olabilir mi bilmiyorum ama aklıma hemen o geldi. Eğer öyleyse tedavisi yok diye biliyorum. kuşunuz yeniyse değiştirmenizi tavsiye ederim
Hayvanı ölüme terketsin yani öyle mi
Onun da canı var mal değil bu kuşlar..Adam aldığım yer yolmuş diyor !Bakıp mutlu et demek lazımken git değiştir demek nasıl bir vicdan ben anlamıyorum kusura bakmayın! Umarım siz de bir gün böyle hastalanmazsınız.....

Hayvanı ölüme terketsin yani öyle mi
Onun da canı var mal değil bu kuşlar..Adam aldığım yer yolmuş diyor !Bakıp mutlu et demek lazımken git değiştir demek nasıl bir vicdan ben anlamıyorum kusura bakmayın! Umarım siz de bir gün böyle hastalanmazsınız.....
Öncelikle öyle bir şey düşünmedim. Kafese baktım. Eşi var. Ve bu hastalıktaki kuşu çiftleştirmek doğru olur mu bunu bir düşünün. Bu kuşu ayırıp ilgi göstermek gerekir. Çiftleştirmek onu daha çok yorar. Herkes o hastalıkta olan kuşa gereken ilgiyi gösteremez. Ama arkadaş kuş için en iyisine kendi karar verir. Ben sadece ihtimaller üzerine konuştum. Herkes böyle ilgi gösterse keşke. Ama olmuyor işte öyle. Hayvanları bir hevesle alıp hiç bakmayan sorunlarını hastalıklarını umursamayan o kadar çok insan var ki. Niyetim asla kötü değildi, olamazda.

Yazık hayvana. Özel ilgi alaka gerekiyor belki hayvan yoğun stres altındadır. Bakışları da korkmuş gibi sanki.

Geri