kuşumun nesi var

senaperilice

Yeni Üye
Yaklaşık altı yaşında bir kuşum var yanına eş de koyduk ama çiftleşmediler ikisi aynı kafeste gayet iyi yaşıyorlardı ama bugün karnında aşırı bir şişlik fark ettim ne zamandır var bilmiyorum tümör gibi bir şey mi çok yaşlandı ama korkuyorum ölecek diye 🥺 elimize alışkın değil kafesten de çıkma huyu yok (kafesin boyalarını da kendisi söktü tek tek)

karnı çok şiş

Ekli dosyalar

• 5EE5AFD6-A768-4712-B808-47FF32C73C29.jpeg
    5EE5AFD6-A768-4712-B808-47FF32C73C29.jpeg
    899.7 KB · Görüntüleme: 28
Dokununca garip pütür pütür

Ekli dosyalar

• 7D167EA8-C0B2-4212-8D6D-C2AB26EF600A.jpeg
    7D167EA8-C0B2-4212-8D6D-C2AB26EF600A.jpeg
    904.3 KB · Görüntüleme: 27
Yağlanmaya benzemiyor daha çok tümör gibi duruyor bu süreçte veterinerden destek almanız daha sağlıklı olacaktır.
Merhaba. Cevabınız için çok teşekkür ederim. Bugün kuşumu bir veterinere götürdüm. Kendisi endişelenecek bir şey olmadığını kuşa çok iyi baktığımı keyfinin gayet yerinde olduğunu söyledi ve bir ilaç uygulaması yaptı. Ayrıca beş gün kullanacağımız bir antibiyotik de verdi. Şu an mutlu görünüyor ve karnındaki şişlik epey azaldı :)

Öncelikle geçmiş olsun..Kafesinde boyalı tel
kaldı mı ?Boya kemirmesi ya da kafes paslanması zararlı diye biliyorum.

Öncelikle geçmiş olsun..Kafesinde boyalı tel
kaldı mı ?Boya kemirmesi ya da kafes paslanması zararlı diye biliyorum.
Evet zararlı olduğunu ben de aldıktan sonra öğrendim. Malesef hepsini sökene kadar devam etti veteriner yaşlı olduğu için kafes değişikliği yapmamamı strese gireceğini söylediği için değiştiremedim.

Hımmm tabikide siz en iyisini bilirsiniz sağlıklı ve mutlu olsunda inş hepsi,tüm canlılar..

Geçmiş olsun iyiki erkenden götürüp baktırmışsınız allahtan tümör yokmuş benim kuşumda vardı cidden kuşu çok yorucu bir durumdu

Geri