kuşumun nesi var ?

Orhan61

Yeni Üye
benim 6 aylık bir kuşum var alalı 1 ay oldu yanına eş aldık luşum kafese girince çok hafif titriyor bazen kafasını sağa sola hızlıca sallıyor ve sesi kalınlaştı ona maydonoz vermiştim o yüüzden olabilir diye düşünüyorum nefes alırken kulağıma yaklaştırınca sesini duyuyorum yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler ve bazen hapşırır gibi ses çıkartıyor fakat çok enerjik elime geliyor uçuyor

Son düzenleme:
Kızışmış ve evcil kuş olduğu için eş ona biraz garip gelmiş olabilir bence normal hareketleri

eşiylede pek anlaşamıyor dişi kuş hep onu kovalıyor fakat birbirlerini temizliyorlar genelde sakinler dişi 5 6 aylık falan

Böyle

Ekli dosyalar

• 1541237636443-2001867281.jpg
    1541237636443-2001867281.jpg
    933.7 KB · Görüntüleme: 13
Kuşunun strese girmiş büyük ihtimalle ya eşi korkuttu yada ani hareket veya yüksek sesten merak etmeyin 5 güne düzelir ani onu korkutarak hareketten kaçının

yüksek bir ihtimal eşi korkuttu kafeste jer akşam eşi onu kovalıyor ufak saldırılar oluyo ama böyle çok şiddetli değil erkek karşılık vermiyor dişi gagalıyo

Merhaba benim de 6 aylık kadar erkek muhabbet kuşum var. Bi hastalık geçirdi sonra iyileşti hareketli konuşkan oldu tekrar derken iki üç gündür sesi kalınlaştı bazen daha kısık konuşuyor anlamadım neden? Dışkısı normal. Ha birde en başından beri tıskırması var

Geri