Kuşumun kuyruk tüyünü düşürmesi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan lucymus
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

lucymus

Meraklı Üye
Merhabalar!
Daha önce de kuşumun 2 tane büyük kanat tüyünü düşürdüğün söylemiştim siz de bahar geldiği için düşürdüğünü söylemiştiniz bundan 10-15 gün sonra bugün sabah büyük kuyruk tüyüğünü düşürdüğünü gördüm çok kötü oldum. Normal midir bu? Uçmasında sıkıntı olur mu?
Dün yol üstü bir petshopta muhabbet kuşlarını izledim ve nerdeyse hepsinin tüyleri yolunmuştu içim gitti... Dün de çok güzel haberler gelmişti rüyamda kuşlarımın yumurtalarını görmüştüm ardından da sabah erkek kuşumun ergenliğe girmek için çıkarcağı tüylerin kafasında oluşturduğu izleri... Şimdi de bu tüyü görünce (dişi kuşumun) gerçekten çok üzüldüm umarım normal bir tüy dökümüdür çünkü tüy dökümünde ben sadece kanat ve ufak tüyleri dökülüyor sanıyordum :( Lütfen yardımcı olun.

Tüy değişiminde bütün tüylerini değişirler. Kuyruk da dahil her bir tüyü değişir. Tek tek dökülüyorsa sorun yok. Hastalık falan değil yani.

Çok teşekkürler bilgilendirmeniz için :D

Bugün diğer kuyruk tüyüğünü düşürdü, iyice yavru kuşa veya yolunmmuş bir kuşa döndü :(

Bugün diğer kuyruk tüyüğünü düşürdü, iyice yavru kuşa veya yolunmmuş bir kuşa döndü :(
20170401_213253.jpg
korkmayın bakın buda benim kuşumun kuyruğunu düşürmüş hali hatta bir tanesi uzamaya başlamıştı beyaz uçlu koyu renk kuyruk uzuyordu dikkat ederseniz kanat tüylerindede eksiklik var hepsi uzadı şimdi bu resim 1 nisan da çekildi buda 16 nisanda çekildi tüm tüyleri uzadı
20170416_213909.jpg

Ben bu mesajınızı görmemişim :D Maşallah çok alışkın galiba kuşunuz benim dişi kuşum bana asla yaklsşmaz :D Bugün tekrar kanat tüyünü düşürdü, içine su serptiniz sağolun :D

Ben bu mesajınızı görmemişim :D Maşallah çok alışkın galiba kuşunuz benim dişi kuşum bana asla yaklsşmaz :D Bugün tekrar kanat tüyünü düşürdü, içine su serptiniz sağolun :D
Evet hiç tepemden inmez dışarı çıkınca bi tur atar odanın içinde tekrar kafese girene kadar üstümde oyun oynar

Geri