Kuşumun kuyruğu ve kanatları uzamıyor

AimerLuna

Yeni Üye
Merhaba, muhabbet kuşum 50 günlük civarında. 1 aydır benimle beraber. İlk geldiğinde iki tüy şeklinde kısa bir kuyruğu vardı. 1 hafta içerisinde tek tek düştü kuyruğu sonrasında da 4-5 tane büyük kanat tüylerinden düşürdü. Şimdi tüyde olduğunu düşünüyorum geldikten bir hafta sonra başladı. Göğsünde, kanatlarının altında hep tüy döküyor. Yeni tüyleri de çıkıyor B vitamini takviyesinde bulunuyorum ama meyve sebze yediremiyorum yemiyor. Sorunum uçamaması ve kuyruğu olmadığı, kanatları kısa olduğundan diye düşünüyorum. Elimden atlıyor ama iki üç kanat çırpıp düşüyor, hiç uzun mesafe uçtuğunu görmedim. Tavuk gibi dolanıyor etrafta. Bakabilir misiniz sizce bu kuyruk normal mi bir aydır neden hiç uzamıyor? Çok kısa 2 tane tüy gibi bir şey var.

Bu da kanatlarının altından çıkan tüyler.

Avisol B veriyorum hafta 4-5 gün, yarım suluğa 15 damla kadar damlatıyorum. Bir de maxisol multivitamin var ama yorumları okuduktan sonra vermeyi kestim. Merdivenaltı üretim vs. gibisinden yorumlar gördüm. Bu fotoğrafı da ilk geldiği günden. Şimdikinden çok daha sağlıklı görünüyor. Ben mi bakamıyorum anlamadım ki...

k.b buraya yazıotum ama bn yeniyiim form oluşturamıyorum ?

B vitamini olarak kapsamlı bir ürün tercih ediniz Avisol hiçbir kuş için çok yarar sağlayamadığı gibi özellikle tüy sorunu olan kuşlarda hiçbir etkisi olmaz.

Röhnfried BT amin Forte B tercih edebilirsiniz internet üzerinden bölünmüş satılıyor, akyolkardesler üzerinden almanızı öneririm B vitaminleri, aminoasit ve elektrolit bileşenlerinden oluşuyor yada Versele Laga Muta Vit liqid tercih edebilirsiniz ikisi de kaliteli vitaminler ve etkilerini görürüsünüz.

Çok teşekkür ederim en kısa sürede alacağım umarım iyileşir de uçar bu kadar tüyleriyle uğraşmaz tüm gün. Bu postun altından güncelleme yaparım.

Merhaba... kuşum bu sabah vefat etti. Dediğiniz vitamini almış ve dün vermiştim ama yaşatmaya yetmedi onu. Kafesine çok az koyuyordum son 4 gündür kafesine alıştırmaya çalışıyordum. Tüneklerine bile çıkamıyordu hep yerdeydi. Son günlerde iştahı da yoktu sadece dal darı yiyordu onu da günde 1 dal bitirmiyordu. Dışkısı da çok düzensizdi bir gün normal bir gün tohumluydu. Çok üzgünüm sadece 1 ay benimle kaldı ama en iyi şekilde bakmaya çalıştım ona. Umarım kuşlarınız uzun ömürlü olurlar.

Merhaba... kuşum bu sabah vefat etti. Dediğiniz vitamini almış ve dün vermiştim ama yaşatmaya yetmedi onu. Kafesine çok az koyuyordum son 4 gündür kafesine alıştırmaya çalışıyordum. Tüneklerine bile çıkamıyordu hep yerdeydi. Son günlerde iştahı da yoktu sadece dal darı yiyordu onu da günde 1 dal bitirmiyordu. Dışkısı da çok düzensizdi bir gün normal bir gün tohumluydu. Çok üzgünüm sadece 1 ay benimle kaldı ama en iyi şekilde bakmaya çalıştım ona. Umarım kuşlarınız uzun ömürlü olurlar.
Başınız sağolsun üzüldüm 🙁

Başınız sağ olsun..Sadece tüy sorunu olup aramızdan ayrılması ne kötü..Muhabbet kuşları çok hassas keşke neleri var herşeylerini bilebilsek..

Geri