Kuşumun kanatları titriyor ve başı öne eğik duruyor

Murat Telli

Meraklı Üye
Muhabbet kuşum son zamanlarda vücudunu küçültüp, kanatlarını hafif açıp titretiyor ve bu sırada başı öne eğik duruyor.

Son zamanlarda kafesini değiştirdim ve hasta olduğu için ilaç sürmek amacıyla elime aldım, ve kafes düzenini tam belirleyemedigim için çok fazla değiştirdim. Korktuğu için midir yoksa hastalığı var mı sizce?

Fotoğraftaki gibi değil yakın çektiğim için duruşunu düzeltti ama yine de benziyor o haline
b4bb437c236ec987c20509fbe2561828.jpg

Eğer korktuğu içinse mutlu edebilmek için ne yapmalıyım?

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Büyük ihtimalle kuşun hasta olmuş ama tam olarak ne olduğunu ben anlayamam @Levent ACAR @umitFB @Recai bu kişiler size yardım edebilir ama kuşunuz üşütmüşde olabilir ama tam emin değilim

Dışkı fotoğrafı ekleyin ve kuş ne zamandan beridir sizde. Birde kuşta hastalık belirtileri varmı sürekli uyuklama halsizlik kabarma
Kuş yaklaşık 2 sene önce iş yerimin camına gagasını tıklatarak kendisini fark ettirdi ve bizim arkadaşlarla içeri aldık zaten ele çabucak geldi. Bu yüzden ismi Şans zaten.

Kabarma yok hocam, bahsettiğim gibi kanatlarını hafif açıyor sadece. Uyuklama ise var ara sırada. Halsizlik derken hiç oynamak istemiyor yerinde duruyor sürekli yani var

İstediğiniz dışkı fotosunu aşağıda. Hocam kuşlar idrarlarini dışkıyla bırakıyorlar dedikleri için çok panik yapmadım ama siz daha iyi bilirsiniz

e15c457e0c9bc25220798a76ec448f02.jpg

Dışkıları kötü değil. Şimdilik suyuna vitamin damlat 2-3 gün vitaminli suyu içsin. Vitamin olarak polivit vitamin şurubu kullanabilirsin. Tam dolu suluğa 4-5 damla damlat ve günlük tazele.
Hocam bende aşağıdaki vitamin var. Kuşçu da bunu kullandığı için aldım.
6338a74cca28d29e46860f700a288467.jpg

Kuş yaklaşık 2 sene önce iş yerimin camına gagasını tıklatarak kendisini fark ettirdi ve bizim arkadaşlarla içeri aldık zaten ele çabucak geldi. Bu yüzden ismi Şans zaten.

Kabarma yok hocam, bahsettiğim gibi kanatlarını hafif açıyor sadece. Uyuklama ise var ara sırada. Halsizlik derken hiç oynamak istemiyor yerinde duruyor sürekli yani var

İstediğiniz dışkı fotosunu aşağıda. Hocam kuşlar idrarlarini dışkıyla bırakıyorlar dedikleri için çok panik yapmadım ama siz daha iyi bilirsiniz

e15c457e0c9bc25220798a76ec448f02.jpg

Kuş üşümüş büyük ihtimalle ümit abinin dediğini yapın geçmiş olsun gelişmeleri paylaşın iyi geceler...

Geri