Kuşumun Kanatları Çok Zayıf :(

Arda Gçe

Paylaşımcı Üye
Profilimdeki minik sarı muhabbet kuşumun kanatları çok zayıf, ucamiyor, dökülen yerler var en ucunda, uzamıyor orası mesela. Güçlendirmek için ne yapmam lazım bilmiyorum kesin sonuç veren bir şeyler lazım uygulamam için. Kuş zaten obez ve kanat egzersizi yaptirsam da ucamadigindan yag da yakamiyor vucudu. :(:oops:

Fotoğraf çeker misiniz? Kuşa bakalım. Kuş uçamasa bile hareket etmeli ki zayıflasın. Sürekli olarak hareket etmesini sağlayın. Uçma denemeleri yapsın.

Minik kauçuk top alın oynasın. Hareket etmeye teşvik edici başka oyuncaklar da olabilir.

58ADC15E-56F3-408F-B06F-5E04F5921B54.jpeg
9368C002-D2FF-4E5A-AB0F-7845487B70F5.jpeg
5E3AF48E-1621-4CF9-A678-BC2BA8A5E69F.jpeg

Kanatta bir şey göremedim ben başka üyelerde baksın ama kuş bariz kilolu. Mutlaka hareket içinde olsun, bir şekilde onu hareket ettirin her gün. Uçma denemeleri yapsın. Yürüsün vs.

Hareket ettiriyorum ama her gün değil, sıklaştırmalıyım o zaman.

Bir de mavi kuşumda astım var sanırım, uçtuktan sonra ve elimde sevip geri bırakınca ağzını hızlıca çıt çıt açıp kapatıyor bu sırada nefes alıyor, tek belirtisi bu ama sıcaklardan olduğunu sanmıyorum diğerinde yok bu. Hangi ilacı öneriyordu buradaki bilgili üyeler hatırlayamadım Virkon muydu neydi. (Enseye damlatma meselesi.) Ondan yapsam kesin çözüm olur mu acaba?
CF70FA21-BE29-4A01-AF20-C68DD69E1101.jpeg

Son düzenleme:
Hareket ettiriyorum ama her gün değil, sıklaştırmalıyım o zaman.

Bir de mavi kuşumda astım var sanırım, uçtuktan sonra ve elimde sevip geri bırakınca ağzını hızlıca çıt çıt açıp kapatıyor bu sırada nefes alıyor, tek belirtisi bu ama sıcaklardan olduğunu sanmıyorum diğerinde yok bu. Hangi ilacı öneriyordu buradaki bilgili üyeler hatırlayamadım Virkon muydu neydi. (Enseye damlatma meselesi.) Ondan yapsam kesin çözüm olur mu acaba? Ekli dosyayı görüntüle 28054
O konuda bilgim yok fakat o anın videosunu çekme olanağınız varsa çeker misiniz? Bir de dışkı fotoğrafını atar mısınız?

Kuşunuz baya iri duruyor 55 gram üstü standart muhabbet kuşlarında obez olarak nitelendiriliyor hassas teraziniz varsa ölçebilirsinşz ama mavi kuşunuzda hafif bir jumboluk var gibi geldi oda biraz iri görünüyor her gün bir iki saat salabilirsiniz yeminize yağ oranı düşük darı ekleyebilirsiniz siyah darı azdı sanırım bir araştırın dışArdada onlarla birlikte zaman geçirin oyunlar oynayın hareketlerini artırın tabi kanatlarını açıp sıcaklarında dinlendirin

Evet mavi kuşum show jumbo.

Daha sık salarım da sarı kuş hamile ama bayağıdır yumurtlayamadı benim de kafesten sürekli ayırasım gelmiyor erkeği ağzına kussun zaman geçirsinler falan diye. Yoksa her gün çıkarırım mavi uçabiliyor.

Sadece mavinin dışkısını çekemedim ama bunlar daha çok sarıya aitler. Ne yapsam da bir süre düzelip tekrar sulanıyor dışkıları. Bir dert bitiyor diğeri başlıyor. :confused: Ayrıca dişi yumurtlayamadı bir türlü veterinere götüreyim desem nasıl götüreceğimi bilemedim.
image.jpg

Günlük taze meyveye devam. Bunu atlamayın. Dışkı fotoğrafını atarsanız iyi olur. Dişinin hamile olduğu kesin mi? Yumurta kesin var mı? Kesin yumurta varsa ve uzun süre yumurtlamadıysa karnına masaj yapın. Yumurta sıkışması ihtimali olabilir. Veterinere de gidebilirsiniz.

Hamile olduğu kesin, her belirti var. Götüreceğim artık veterinere, şart oldu. Durgun duruyor keyfi yok pek, bunu yumurtlayamamasına bağlıyorum.

Videoya da baktınız mı?

Geri