Kuşumun kanadı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Fca
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Fca

Yeni Üye
Merhaba yeni kuşumun kanadı ilk günden beri kıvrık duruyor... kendi kendine düzeltir belki dedim ama geleli 5 gün oldu hala aynı...
bu bir sıkıntı teşkil eder mi? Tecrübeli arkadaşlar fikir verirseniz çok memnun olurum

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 20
Kuş uçabiliyor değil mi?
5 gün önce geldi eve hemen uçurmadım henüz...
Sağ kanadının uç kısmında biraz tuhaflık var gibi geldi sizlere sormak istedim...
Birde 5 gün oldu geleli uçurmalı mıyım artık sizce? Başka başka görüşler var bende emin olamadım.
Etrafa çarpar kendine zarar verir diye korkuyorum... biraz daha beklemeli miyim ?

Bence yavaş yavaş kafesten çıkarabilirsiniz. Etrafta çarpıp düşebileceği malzemeler olmasın, siz de dikkatli olun. Her ilk uçuşta ufak çaplı kazalar yaşanabiliyor. Önlem alıp tetikte durun.

• Beğen
Tepkiler: Fca
Ben bir anormallik göremedim.
Kuş yavruysa 3 hafta kadar kafeste kalsın. Bu süre zarfında kuşu ihmal etmeyin. Önce elini kafes dışına getiril alıştıracaksın. Sonra yavaş yavaş içeri sokup seveceksin, parmağına çıkartacaksın.
Kuşu alırken yavru dediler ki bende öyle düşünüyorum size de sormuştum 1,5 2 ay civarı dişi demiştiniz daha önceden...
şuan elimi kafes içine sokuyorum ufaktan sevip parmağıma alıştırmaya çalışıyorum... ama çok ürkek, yem yerken bile her yemliğe eğildiğinde etrafı kontrol ediyor gibi yapıyor en ufak seste kaçıyor. Daha önce korkuttular mı bilemiyorum ama bize alışsın çok istiyorum ufak bir oğlum var ona arkadaş olsun istiyorum... inş alıştırabilirim.
Kanadında sıkıntı yok demenize çok sevindim..

Bir sıkıntı yok normal keyifle besleyin

Geri