kuşumun kakası poposuna yapışıyor. ne yapmalıyım çaresiz kaldım.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan şuku
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

şuku

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar. Kuşumu alalı 20 gün oldu. daha yeni yeni bize alışmaya başladı ki bi kaç gündür dışkısının poposunda yapıştığını fark ettim. oradaki tüyleri kestim ancak fayda etmedi. Ne yapmam gerekiyor ? çok canım sıkıldı. bu arada sürekli olarak suyuna avi-vit katıyorum. ondan mı oldu acaba? fazla vitamin zarar vermiş olabilir mi?
8N1YAk.jpg
DyJ7pl.jpg

Dışkının popoya yapışması sindirim sistemi bozukluğuna işarettir. Suyuna 10 damla kadar sirke katın 4-5 gün. Sonra da probiyotik kullanmaya başlayın. Vitamin her gün verilmez. Haftada 2 güne düşürün. Uzun süre probiyotik kullanın. Düzelme olmazsa yazın ilaç başlarız.

probiyotik ne oluyor ? nereden temin edebilirim ? teşekkür ederim ilginiz için. o zaman vitamini kesip hemen sirkeye başlıyorum

Evet öyle yapın. Probiyotik barsak düzenleyicidir Kısaca. ama çok faydası vardır canlılara. Veterinerlerde ve petshoplarda olur. Eczanelerde de vardır. Diazyme 256 isimli bir markanın probiyotiği var ucuz ve yeterlidir bence. Başka markalarında var tabi.

anladım çok teşekkür ederim. ya bir de. kakasını gagasıyla temizlemeye çalışıyor sürekli. gagasının etrafı hem pislik oluyor. temizleyemiyorum sürekli işteyim çünkü. bir de o gagayla gelip beni öpüyor ağzımdan yemek yiyor. ne yapıcam ben ya. tam alışmışken uzaklaştırmak da istemiyorum. sağılımız açısından bir sorun teşkil eder mi ?

Çok ciddi bir sorun olmaz ama nasıl mideniz alıyor o şekilde belli bir süre öpmeyin olur biter :)) ayrıca banyoluğa bir miktar sirkeli su koyup yıkanmasını sağlayın. Tüyleri temizlenir o şekilde.

Geri