Kuşumun kafesini ve kendini yıkarken bana güvennini yitirdi :(

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan choxyred
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

choxyred

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar öncelikle 4 gün önce bir kuş aldım sürekli yem döktü ve bende kafesini temizlemek için kuşu bir kutuya delik açıp koydum biraz kızdı bunu anladım ve sonra kuşum bnle ilgilenmemeye başladı tabi kafesi yıkadıktan sonra kuşum da bit var diye tereddütlendim ve kuşuma kendi yaptığım kulaktan dolma olmayan bir ilaç hazırladım ardından kuşun kafasına gelmemesi için avucumda sıkmadan sprey sayesidne gövdesine kaşıdığı yerlere kanatlarına sıktım ve 1 gün sonra benim elime gelmemeye başladı bana alışırmı lütfen yardım edin SAYGILAR...

Hoşuna gitmemiş ve küsmüştür. İlk önce ilgilenmeye devam edin birkaç gün. Eğer düzelmezse siz de ona küsün ve bir gün tenha bir yere koyup ilgilenmeyin. Sonra soğuk şekilde yanına gidin, dışarı çıkarın. Bu kuşlar çok akıllı, herşeyi anlıyorlar. Sizin tavrınızı da anlayacaktır.

Bende kuşumun üzerinde dün bit gördüm ve hemen bir kaba ılık su koyup sirke ve şampuan koyup karıştırdım sonra hemen kuşumu içine sokup güzelce yıkadım sonrasında kuruladım bana küsme gibi bir durumu olmadı gayet iyi anlaşıyoruz şuanda da elimde duruyor :)

Ekli dosyalar

• IMG_1726.JPG
    IMG_1726.JPG
    1.2 MB · Görüntüleme: 20
Kuş size olan güvenini kaybetmiş.Bundan sonra kuşa daha nazik davranın ve avuçlamayın eski haline dönecektir.(Sirkeli suyu kuşun üstüne fısfısla sıkarsanız daha iyi olur)

dediklerinizin hepsini yaptım sağoln ama kuşum baan güvenini kaybettiği halde elime geliyor anlamadım şu an aramız iyi gibi ama şindi kendini sevdirmiyor lütfen yardım edin

kuşum tam alışmadığını düşündüğüm için bir nevresim kutusuna deli açtım hava girsin diye sonra kuşu ona koyup banyoda kafesi bit var diye iğice yıkadım sonra olanlar oldu

Bir arkadaşınızın size bir zararı dokunsa, tekrar ona güvenebilmeniz için ne kadar zaman geçmesi lazım? Hayvanlara da empati kuralım lütfen

evet haklısınız ama düzelir değilmi onu her zaman aavuvuma alıp sevmeye çalışıyorum ama kaçmaya çalışıyor bende sıkmadan ama bırakmıyorum sonra bırakıyorum güvenini iyice kaybetti elime felan saldığımda geliyor ama kafese elii getirdimde ötüyor kızıyor kafes telinden ayrılmıyor

Geri