Kuşumun kafasında yeni gelen kırmızı tüyler

bbbuketttsss

Yeni Üye
Muhabbet kuşum 2 haftadır tüyde, kafasında yeni gelen tüylerin dipleri kırmızı. Petshopun tavsiyesiyle mantar kremini sürmüştüm bu şekilde oldu ne yapabilirim?
36712
36710
36711

mantar kremi sürmeyi gerektirecek bir durum yok. yeni çıkan tüy dipleri bu şekilde olur zaten. anormal bir durum yok.tekrar krem sürmeyin.

Aynen mantarlık bir durum yok. Kuşunuzun kafasındaki tüyler ırkı gereği uzun. Bu sebepten pembe olarak görünür şimdilik. Yani hangi tüy kapsülü olursa olsun başlangıç evresi pembe olur ikinci evrede beyazlar, üçüncü evrede tüy halini alır.

Aynen mantarlık bir durum yok. Kuşunuzun kafasındaki tüyler ırkı gereği uzun. Bu sebepten pembe olarak görünür şimdilik. Yani hangi tüy kapsülü olursa olsun başlangıç evresi pembe olur ikinci evrede beyazlar, üçüncü evrede tüy halini alır.
Kuşumun ırkını anlayabilir misiniz?Bu tüye girmenin ne sıklıkla olması normaldir?
Normalde tüyü daha kısayken kırmızı olurdu bu uzunluğa geldiği zaman rengi siyaha dönerdi o yüzden bu sefer mantar olabilir diye korkmuştum teşekkür ederim

Uzun bir süredir bu durumda her gün yulaf veriyorum ama geçmiyor bu süreci hızlandırmak için ne yapabilirim?
İlave olarak b vitamini verebilirsiniz. Ancak yeminden kaynaklanabilir ve aşırı vitamin verirseniz sürekli tüyden çıkamaz kuşunuz. Örneğin yeminde yüksek oranda nijer olursa, suluğuna her gün vitamin koyarsaniz veya vitaminin dozajı fazla gelirse de bu durumla karşı karşıya kalmak mümkün. Geçmiş olsun.

Kuşumun ırkını anlayabilir misiniz?Bu tüye girmenin ne sıklıkla olması normaldir?
Normalde tüyü daha kısayken kırmızı olurdu bu uzunluğa geldiği zaman rengi siyaha dönerdi o yüzden bu sefer mantar olabilir diye korkmuştum teşekkür ederim
Irkları tam olarak bilememekteyim. Genel olarak yılda bir ila en fazla iki diye biliyorum. Kuşunuzun yaşı 1,5 civarinda şuan ikinci tüyünü geçiriyor olması gerek.

Uzun bir süredir bu durumda her gün yulaf veriyorum ama geçmiyor bu süreci hızlandırmak için ne yapabilirim?

Her gün yulaf vermeniz doğru değil. fazlası tekrar tüye girmesine neden olur. fazla vitamin de aynı şekilde tüye girmesine neden olur.

Muhabbet kuşları ilk tüyünü 3 aylıkken atar. sonraki tüyünü ise 6 aylıkken. daha sonraki tüyünü ise bakım, beslenme ve ortam gibi etkenlere bağlı olarak değişir.

Her gün yulaf vermeniz doğru değil. fazlası tekrar tüye girmesine neden olur. fazla vitamin de aynı şekilde tüye girmesine neden olur.

Muhabbet kuşları ilk tüyünü 3 aylıkken atar. sonraki tüyünü ise 6 aylıkken. daha sonraki tüyünü ise bakım, beslenme ve ortam gibi etkenlere bağlı olarak değişir.
Tüye girdiğinde ne sıklıkla yulaf vermem gerekiyor? Vitamin nadir veriyorum. Genelde 3 4 ayda 1 tüye giriyor. Bunu azaltmak için ne yapabilirim

yulafı tüye girdiğinde 1 hafta boyunca ayrı bir yemlik de vermeniz yeterli. 3-4 ayda tüye girmesi anormal. kullandığınız yemin içeriği nasıl fotoğraf atabilir misiniz. ona göre bakalım bi ne yapabiliriz.

yulafı tüye girdiğinde 1 hafta boyunca ayrı bir yemlik de vermeniz yeterli. 3-4 ayda tüye girmesi anormal. kullandığınız yemin içeriği nasıl fotoğraf atabilir misiniz. ona göre bakalım bi ne yapabiliriz.
Yemin kutusunu atmışım fakat bu marka ve içeriği bu şekildeydi.

Ekli dosyalar

• BDE7994E-7EAF-4D2B-94D6-54C3C1F2B6E4.jpeg
    BDE7994E-7EAF-4D2B-94D6-54C3C1F2B6E4.jpeg
    2.2 MB · Görüntüleme: 31
  • D3BC1BFB-AD53-4D5A-8F41-12D8ED0538F0.jpeg
    D3BC1BFB-AD53-4D5A-8F41-12D8ED0538F0.jpeg
    205.5 KB · Görüntüleme: 32
  • BAEC662B-43B5-4017-BCF3-181E9F12E4CF.jpeg
    BAEC662B-43B5-4017-BCF3-181E9F12E4CF.jpeg
    106.7 KB · Görüntüleme: 50
Irkı için kuyruğun sonun kadar ve önden göğüs genişliğini görebileceğim şekilde fotoğraf atar mısınız?

Yemin kutusunu atmışım fakat bu marka ve içeriği bu şekildeydi.

yemin içinde kurutulmuş renkli ekmek olan yemlerden almayın.yemin içerisinde gereğinden fazla yulaf ve keten tohumu var bu tohum yağlı olduğu için tüye girmesine neden olur. sade içerikli bir yem almanızı öneririm.
versele-laga, vitakraft veya bonnie marka yem alabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• A45B7DE0-273B-459F-9007-038395B4B141.jpeg
    A45B7DE0-273B-459F-9007-038395B4B141.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 61
  • 39B3BA4B-4615-4DE9-B93A-A6C9B415F4F0.jpeg
    39B3BA4B-4615-4DE9-B93A-A6C9B415F4F0.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 67
yemin içinde kurutulmuş renkli ekmek olan yemlerden almayın.yemin içerisinde gereğinden fazla yulaf ve keten tohumu var bu tohum yağlı olduğu için tüye girmesine neden olur. sade içerikli bir yem almanızı öneririm.
versele-laga, vitakraft veya bonnie marka yem alabilirsiniz.
Teşekkür ederim bir dahaki sefere dikkat edeceğim

Geri