Kuşumun kafası düşüyor.

gizem0705

Yeni Üye
25 gündür baktığım yavrumun 5 gündür kafası yamuk duruyor geceleri çok halsiz oluyor ve uyurken kafası aşağı düşüp dönüyor. Gündüzleri neşeli ve enerjik ama kafası sağa yatık oluyor. Kafası yamuk olduğu için uçamıyor. Yem ve su içmesinde bir sıkıntı yok. Aldığım günden beri dışkısı poposuna yapışıyor. Götürdüğüm veteriner doğru düzgün bakmadan antibiyotik yazdı. İlacı 3 gündür kullanıyorum ama durumu dahada kötü oldu. Bilen biri varsa lütfen yardımcı olabilir mi?

Kuşun fotoğrafını ve videosunu atarmısın.
Kuşun fotoğrafını ve videosunu atarmısın.
20200616_013542_HDR-min-min.jpg

Biraz daha iyi durumda ama kafasında hep bir yamukluk oluyor
Kuşta salmonella var

Veteriner den baytril alın. Tam dolu suluğa 6 damla ekleyin 5 gün boyunca kullanın. İlaçlı suyu hergün değiştirin. 5.günün sonunda buraya yazın..

• Beğen
Tepkiler: Kca
Kuşta salmonella var

Veteriner den baytril alın. Tam dolu suluğa 6 damla ekleyin 5 gün boyunca kullanın. İlaçlı suyu hergün değiştirin. 5.günün sonunda buraya yazın..
Baytril verdi 3 gündür 1 doz şırınga ile veriyorum. Bir değişim görmedim. Daha halsiz daha bitkin durumda

Baytril verdi 3 gündür 1 doz şırınga ile veriyorum. Bir değişim görmedim. Daha halsiz daha bitkin durumda
Baytrili ağızd
Baytrili ağızdan mı veriyorsunuz yoksa suyuna mı ekliyorsunuz? Suyuna ekliyorsanız kaç damla ekliyorsunuz? Salmonella zor bir hastalık kolay kolay geçmez. 2 hatta 3 kez ilaç kullanımının tekrar edilmesi gerekebilir.

Bir değişim yok kafasını yan yatırıyor ve uçma sıkıntısı düzelmedi. Uçarken kafası yamuk oluyor. Denge kuramıyor.

Bir değişim yok kafasını yan yatırıyor ve uçma sıkıntısı düzelmedi. Uçarken kafası yamuk oluyor. Denge kuramıyor.
Bakın salmonella hastalığı zor geçen bir hastalıktır. 2,3 kere ilaç tekrarı yapmanız gerekebilir. 5 ya da 7 gün baytril verdikten sonra 2 gün probiyotik 2 gün multivitamin verin. Ondan sonra bunu tekrarlayın..

Kuşun boynu iyi durumda ama uçarken sıkıntı yaşıyor ve ishalini durduramıyorum. Antibiyotiğe devam edeyim mi ne önerirsiniz.

Kuşun boynu iyi durumda ama uçarken sıkıntı yaşıyor ve ishalini durduramıyorum. Antibiyotiğe devam edeyim mi ne önerirsiniz.
Baytrili kaç kere uyguladınız? Kaç kez tekrarladınız yani? Kuşun videosunu ve de dışkı fotoğraflarını atarmısınız.

Geri