Kuşumun ishali suya döndü

Alismubis

Yeni Üye
Kuşumun enerjisş ve iştahı gayet yerinde fakat uzun süredir ishali devam ediyor. Dün veteriner kuşumun ishali için baytril 2.5 antibiyotik verdi. Aynı zamanda suyuna multivitamin ve probiyotik takviyesi önerdi. İkisi birden ağır olacağı için sadece vitamini suyuna kattım. Antibiyotiği ise seyreltmeden ağzına damlatmamı söyledi. Kuşum sıvı dışkılıyordu şuan su gibi yapıyor. Ne yapmam gerekiyor. İlacı 2 gündür kullanıyoruz. Ağzına damlatmak çok zor. Yanında bir kuş daha var o yüzden suyuna katmamı önermedi ama bu şekilde inanılmaz zor. Lütfen yardım edin.

Ekli dosyalar

• D8392206-5D87-4C65-9454-87BE28EC4A14.jpeg
    D8392206-5D87-4C65-9454-87BE28EC4A14.jpeg
    105.4 KB · Görüntüleme: 38
Geçen günkü halini de ekliyorum

Ekli dosyalar

• FBFB048F-78B6-458A-85E4-BEC143783A17.jpeg
    FBFB048F-78B6-458A-85E4-BEC143783A17.jpeg
    182.1 KB · Görüntüleme: 38
  • D65833AC-6D5E-44F0-8007-EEAFCE46C020.jpeg
    D65833AC-6D5E-44F0-8007-EEAFCE46C020.jpeg
    80.7 KB · Görüntüleme: 30
  • B0ECB22B-FF27-4D67-B0C1-16E32F538E63.jpeg
    B0ECB22B-FF27-4D67-B0C1-16E32F538E63.jpeg
    30.8 KB · Görüntüleme: 38
Hangi antibiyotiği kullanıyorsunuz? Veteriner hekim mi ilacı aldırdı?
Baytril vermiş hocam veteriner 2.5'luk. Hem de ağızdan vermesini söylemiş kafeste bi kuş daha olduğu için suya katma demiş.
Şahsi görüşüm baytril çok ağır bir ilaçtır. Çoğu veteriner muhabbet kuşlarından anlamıyor. Bence kafeslerini ayırın ve suyun içine katarak verin baytril kullanacaksanız eğer. Hangi teşhis ile verildi baytril?

Baytril vermiş hocam veteriner 2.5'luk. Hem de ağızdan vermesini söylemiş kafeste bi kuş daha olduğu için suya katma demiş.
Şahsi görüşüm baytril çok ağır bir ilaçtır. Çoğu veteriner muhabbet kuşlarından anlamıyor. Bence kafeslerini ayırın ve suyun içine katarak verin baytril kullanacaksanız eğer. Hangi teşhis ile verildi baytril?
Aynen. Baytril ağır bir ilaçtır. Suyuna 5,6 daml ekleyip kullanın.

İshak teşhisiyle fakat dışkı testine bile gerek yok deyip verdi. Probiyotikle vitamini karıştır suya kat dedi. Fakülte içinde kuş ile ilgilenen bir veterinere gittik özellikle ama emin olamadım verdiği tedaviden. Baytril damlatıyorum 2 gündür gagasına ama çok zorlandım verirken içip içmediğini bile anlamadım damlayı. Suya katsam daha iyi olacak ama ilave kafesim yok ayıramadık kuşları. Diğeri de suda içse sorun olur mu uzun zamandır bir aradalar.
Hareketleri hala canlı dışkısının sulu olması dışında bir belirti hala göstermedi kuşum.
Baytril 2.5 ilacı 5 gün kullanmamı söyledi suya katarsam nasıl vereyim ? Günü kaç damla olacağı bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler

Aynen. Baytril ağır bir ilaçtır. Suyuna 5,6 daml ekleyip kullanın.
Ge oral demiştiniz tedaviden sonra mı vereyim. Baytril ile birlikte ağır olabilir ? Patates haşlıyorum iştahı iyi, yem olarak da sade aspur.
İlgilendiğiniz için çok teşekkürler

Ge oral demiştiniz tedaviden sonra mı vereyim. Baytril ile birlikte ağır olabilir ? Patates haşlıyorum iştahı iyi, yem olarak da sade aspur.
İlgilendiğiniz için çok teşekkürler
Baytril verin suyuna ekleyin. Baytril bittikten sonra 2 gün probiyotik 2 gün multivitamin 1 gün de ge oral verin.

İshak teşhisiyle fakat dışkı testine bile gerek yok deyip verdi. Probiyotikle vitamini karıştır suya kat dedi. Fakülte içinde kuş ile ilgilenen bir veterinere gittik özellikle ama emin olamadım verdiği tedaviden. Baytril damlatıyorum 2 gündür gagasına ama çok zorlandım verirken içip içmediğini bile anlamadım damlayı. Suya katsam daha iyi olacak ama ilave kafesim yok ayıramadık kuşları. Diğeri de suda içse sorun olur mu uzun zamandır bir aradalar.
Hareketleri hala canlı dışkısının sulu olması dışında bir belirti hala göstermedi kuşum.
Baytril 2.5 ilacı 5 gün kullanmamı söyledi suya katarsam nasıl vereyim ? Günü kaç damla olacağı bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler
Suya katarsanız da 5 günlük uygulama yapın daha önce dışkısı katılaşırsa kesebilirsiniz normalleşince ama 5 günden fazla kullanmayın. Max 1 hafta kullanılıyor. 10-15₺ ye ucuza kafesler var özellikle çift kuşlarda hastalıklarda genelde ayırmanız gerekeceğinden gerekli de. Sağlıklı kuşunuz içmesin baytril dediğim gibi ağır bir ilaç. Ağızdan verilmesi sakıncalı. Hiçbir kuşa doğrudan ağıza ilaç damlatmıyoruz. Suya katılması seyreltilmesi lazım. Gagadan vericekseniz dahi büyük suluğun ölçüsüyle bir kaba su alıp, içine 5 damla baytril damlatın karıştırıp çekin.

Suya katarsanız da 5 günlük uygulama yapın daha önce dışkısı katılaşırsa kesebilirsiniz normalleşince ama 5 günden fazla kullanmayın. Max 1 hafta kullanılıyor. 10-15₺ ye ucuza kafesler var özellikle çift kuşlarda hastalıklarda genelde ayırmanız gerekeceğinden gerekli de. Sağlıklı kuşunuz içmesin baytril dediğim gibi ağır bir ilaç. Ağızdan verilmesi sakıncalı. Hiçbir kuşa doğrudan ağıza ilaç damlatmıyoruz. Suya katılması seyreltilmesi lazım. Gagadan vericekseniz dahi büyük suluğun ölçüsüyle bir kaba su alıp, içine 5 damla baytril damlatın karıştırıp çekin.
Teşekkür ederin dediğiniz gibi yapıp bugün ayırıcam. Ağızdan ilacı verdiğimde hayvan çok rahatsız oluyordu zaten içimiz el vermedi.

Geri