kuşumun içinde yumurta kırıldı

halit kağan

Yeni Üye
merhaba acil yardım arkadaşlar lütfen dişi muhabbet kuşumun içinde yumurta vardı uçarken çok sert aynaya çarptı 5 saniye falan ayağa kalkamadı sonra poposundan şeffaf sıvı aktı rahmine baktım içinde yumurta kırılmış çok büyük ihtimal,şuan halsiz eşi besliyor lütfen acil yardım edin veterinere götürdüm düzelir dedi bişey bilmiyorlar gibi başına gelen varsa yardım etsin acil

Çiftlerinizi kesinlikle, özellikle üreme dönemlerinde, dışarı salmayın bir dahaki sefer. Ayrıca çok geçmiş olsun, daha ilgili bir veterinere gidin. Durum tehlikeli olabilir.

Bu durumla hiç karşılaşmadım, ancak yumurta içinde kırıldı ise kabukları zarar verecektir çıkarılması gerek. Yahut yaradılıştan kendisini eritebilecek bir sistemi varsa bilemem, nereden duyduğumu bilmiyorum sağlam bir bilgi olduğuna da inanmıyorum ama dişiler strese girdikleri zaman içindeki yumurtayı eritebilirlermiş ki söylerken bile bu bana değişik geliyor, doğruluğuna ihtimal vermem için akıl içeren bir destek lazım :rolleyes: Belki @Selçuk YÜKSEL biliyordur bu durumu, umutluyum. Bir soralım bakalım.

Bu durumla hiç karşılaşmadım, ancak yumurta içinde kırıldı ise kabukları zarar verecektir çıkarılması gerek. Yahut yaradılıştan kendisini eritebilecek bir sistemi varsa bilemem, nereden duyduğumu bilmiyorum sağlam bir bilgi olduğuna da inanmıyorum ama dişiler strese girdikleri zaman içindeki yumurtayı eritebilirlermiş ki söylerken bile bu bana değişik geliyor, doğruluğuna ihtimal vermem için akıl içeren bir destek lazım :rolleyes: Belki @Selçuk YÜKSEL biliyordur bu durumu, umutluyum. Bir soralım bakalım.
inşallah öyledir ilginiz için sağolun

inşallah öyledir ilginiz için sağolun
Rica ederim umarım çözüm bulunur, ancak siz bu arada ilgili bir veteriner bulun; araştırın. Yahut bulunduğunuz ilde veterinerlik fakültesi var mı ona da bir bakın.

Rica ederim umarım çözüm bulunur, ancak siz bu arada ilgili bir veteriner bulun; araştırın. Yahut bulunduğunuz ilde veterinerlik fakültesi var mı ona da bir bakın.
ankaradayım akşam vakti olduğu için yakınlardaki bir yere götürdüm kuş şuan biraz daha iyi rahmindeki şişkinlik azaldı ve biraz daha sıvı çıktı rahatlamış gibi yarın daha iyi bir veterinere kesinlikle götüreceğim

ankaradayım akşam vakti olduğu için yakınlardaki bir yere götürdüm kuş şuan biraz daha iyi rahmindeki şişkinlik azaldı ve biraz daha sıvı çıktı rahatlamış gibi yarın daha iyi bir veterinere kesinlikle götüreceğim
Anladım, iyi bir gelişme. Geçmiş olsun, bizleri de buradan bilgilendirin.

İnşallah düzelir kardeşim keşke çıkartmasaydın be :(

dışkapı veterinerlik fakültesini bir deneyin. Çok zaman oldu ama biz bir kuşu götürmüştük ve baya ilgilenmişlerdir. Şimdi de garantisini veremem tabi ama denemekte fayda var.

Bağlıca veteriner kliniği kuştan anlıyor isterseniz bir götürün 40₺ muayne ücreti alıyor + ilaç parası haberiniz olsun ama aklınızda başka bir yer yoksa (ben bulamamistim) bir alternatif olsun

Batikentte atlantisten gimsaya giderken kuştan aşırı anlayan bir veteriner varmış (ben gitmedim sadece duydum ona gore) baglicaya bizzat gittim ama

@Sakuram attığım resim hep aynı yeni çeksemde aynı bu durumu
O halde dürüstçe konu açıp durumunuzu belli edin, anlatın. Şu şu tedaviyi uyguladık vs deyin. Bir yerden başka bir yere sıçrayıp bize her defasında aynı resmi atmayın. Dolayısı ile kendimizi dalga geçililyor gibi hissetmememiz normaldir.

Arkadaşlar kuş kendi kendine düzeldi poposundan biraz sıvı aktı sonra toparladı sanırım rahminde kendi kendine yumurtayı eritti şuan eskisi gibi hiçbirşeyi yok ilginiz için teşekkürler

Geri