kuşumun halsizliği

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan enfal
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

enfal

Yeni Üye
kuşum 1 yaş 3 aylık erkek 3 hafta önce halsizliği ve kusması başladı 1 hafta geçtikten sonra veterinere götürdüm ve bana hiçbir tahlil yapılmadan sadece elle muayene ile kursak mantarı ve lenf bezi şişliği var öncelikle lenf bezindeki şişliği indirelim sonra mantar ilaçlarına başlayalım dendi lenf bezi şişliği için baytril absorbik asit kusması için de metpamid verildi 10 gün bunları kullandım kontrol götürdüğümde şişliği inmiş ancak kuş çok küçük olduğundan mantar ilacı başlayamayız alerjik olabilir denilip antihistaminik verildi 3 gün bunu da kulandım ancak dün ve bugün aşırı halsizleşti tekrardan dün dışkısında yem vardı bugün de kusması var kusması tane taneydi önceleri ama bugün salyalı kusmaya başladı başka bir veterinere götürdüm buradaki veteriner hekim kursak mantarı olsaydı kursagına dokundugumda dolu dolu kusardı su an öyle bir şey yok ama yine de mantar ilacı başlayalım toparlar dedi kilosunu ölçtüğünde 43 gram geldi ancak göğüs kemiğinin sivrilestigini kas kaybının oldugunu söyledi ilacları 7 gün kullanıp kontrole götüreceğim sizce kuşumda kursak mantarı mı vardır yoksa başka bir hastalık da olabilir mi ve kas kaybını nasıl telafi edebilirim

Geri