Kuşumun gagasında et çıktı

halit kağan

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar kuşumun gagasının yanında et gibi bişey çıktı 1 hafta öncede çıkmıştı koptu şimdi yeniden çıktı sürekli uyuyor yaklaşık 1.5 aylık dokununca gözünü kapatıyor sanırım canı acıyor vazelin sürdüm napmalıyım

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 185
Merhaba arkadaşlar kuşumun gagasının yanında et gibi bişey çıktı 1 hafta öncede çıkmıştı koptu şimdi yeniden çıktı sürekli uyuyor yaklaşık 1.5 aylık dokununca gözünü kapatıyor sanırım canı acıyor vazelin sürdüm napmalıyım
BU KONUYU OKU LÜTFEN

Çıkamadığı için önce kiste dönüşüp sonra kisti patlatıp çıkan tüye benziyor ama emin değilim. Elinle bastırdığın zaman kuşun canı yanmıyorsa ve iki parmağının arasına sıkıştırıp yassılaştırdıktan sonra eski şekline dönmüyorsa tüy olması yüksek ihtimal.

Çıkamadığı için önce kiste dönüşüp sonra kisti patlatıp çıkan tüye benziyor ama emin değilim. Elinle bastırdığın zaman kuşun canı yanmıyorsa ve iki parmağının arasına sıkıştırıp yassılaştırdıktan sonra eski şekline dönmüyorsa tüy olması yüksek ihtimal.
İnşallah zaralı bişey değildir sizde tanıdığınız varsa forumda sorarmısınız

Son zamanlarda kuşum kaşıyarak gagasını kanattı, bende hem mantar düzenli olarak bakımlarını yaptığımdan kanayan yere tentirdiyot ve sonrasında antibiyotikli teramisin sürerek ilgilendi iyileşirken yukarıdaki gibi gagasının kenarından kırmızı et çıktı ve kaşımaya devam etti.Yakınımdaki kuşçulara gösterdim onlar mantar yapmış sonra geçmiş dediler.Sonra et şişti ve resimdeki şekle geldi.

Onun dışında kuşun kafasında tüyler seyrelmeye başladı hatta benim başımdaki saçlarda dökülmeye başladı acaba mantar kafasına sıçradı sürekli hayvanla ilgilendiğimden banada mı bulaştı diye düşünmekteyim.Tekrardan kuşu başka birine göstermeye gitçem ama gitmeden önce sizede sorayım dedim.

Kuşa kullandıklarım ayda 1-2 defa multivitamin 2-5 damla Suluk içine, Mantarx 2-3 damla (İlaçları aynı anda kullanmıyorum sık sık hastalık yapmasın diye suyunu değiştiriyorum 3-5 gün max)

Antibakteriyel terramycin(İlk başlarda 5 gün aralıksız şimdi haftada 1 )
Tentirdiyot(5 gün aralıksız sonra3 günde bir şuan kullanım dışı)

kuşa gıda olarak yem, ballı yem, marul, maydanoz, karalağana, limon, erik(Erik artık yok) yedirdim.

Ayağı genetik sakat ondan dolayı onada mantar ilacı nadiren sürüyorum.(Travogen)

Geri