Kuşumun gözü kırmızı oldu gözünü arada açıyor

Cicibebem

Yeni Üye
2376C010-461C-40BB-B47F-6C9499A7EF30.jpeg
Veterinere götürcek durumum yok napabilim

Kuşun tünekte yandan videosunu atar mısınız? Streamable.com a yükleyip linkini buraya atınız. Ve yeni yapılmış dışkısına da bakalım. Son olarak dikkatimi çektiği için yazıyorum, tünekleri tahta kalın tünekler ile değiştirelim.

FC9C5F05-78D1-49F4-A309-BCAE7AAB4BA0.jpeg
1E476DEE-EB31-4D41-B7AC-02CB876614F7.jpeg

Kuşun tünekte yandan videosunu atar mısınız? Streamable.com a yükleyip linkini buraya atınız. Ve yeni yapılmış dışkısına da bakalım. Son olarak dikkatimi çektiği için yazıyorum, tünekleri tahta kalın tünekler ile değiştirelim.

Kuşun kuyruğu aşağıdan bir yere çarpmıyorsa eğer tahmin ettiğim gibi bir kuyruk sekmesi görünmüyor. Kuyruğu aşağıda bir yerlere çarpıyordu belirtin lütfen.
Gözü için eczaneden gentagut göz damlası alıp günde iki kere sabah akşam 1 damla uygulayın.
Solunum problemleri bu şekilde göze yansıyabiliyor o yüzden kuyruk sekmesine bakmak istedim. Sizde solunum güçlüğü, kuyruk sekmesi gibi durumları takipte olun.

Kuşunuz şu an yoğun tüyde görünüyor. O yüzden biraz halsizlik görünebilir. Tüyde olduğu süreçte kafes dışına çıkartıp yormamaya özen gösterin. B vitamini verin. Bt amin forte varsa olur. Yoksa temin edebilirsiniz.

Ek olarak belirteyim; kuşunuzun bakımı, sağlığı için yine probiyotik ve gervit multivitamini temin etmeniz faydalı olacaktır ve hayatı boyunca kullanabilirsiniz. Bağışıklığına iyi gelir. Almak isterseniz diye aşağıya tablosunu ekliyorum.
IMG_20230428_030934.jpg

Çok teşekkür ederim yardım ettiğiniz için aşağıdan biyere çarpmayı anlıyamadım onu açıklar mısınız ve böle ayaklarıyla burnunu kaşıyıp hapşırıyox ve arada çok tüy döküyor

Göz damlasını ihmal etmeyin. Uygulayınca son durumdan haberdar ederseniz memnun olurum.
Bir yere çarpması derken; kuyruk ucu görünmüyor, kafes teline mi değiyor onu göremedim. Kafes teline kuyruğu değerse kuyruk sekmesi net belli olmayabilir onu demek istedim.
Videoda her kuşta olduğu kadar görünüyor.

Tüyde olduğu için şu an çok tüy dökmesi normal, burnuna tüy kaçıyor olabilir. Ama dediğim gibi gözünden dolayı solunumunu gözlem altında tutun.
Tablodaki ürünleride temin etmeniz kuşunuz için iyi olacaktır.
Konu dışına çıkacağım ilk kuşunuz mu bilmiyorum ama gritli kuş kumu ve kalamar kemiği yoksa onlarıda temin ediniz 🌸

Göz damlasını ihmal etmeyin. Uygulayınca son durumdan haberdar ederseniz memnun olurum.
Bir yere çarpması derken; kuyruk ucu görünmüyor, kafes teline mi değiyor onu göremedim. Kafes teline kuyruğu değerse kuyruk sekmesi net belli olmayabilir onu demek istedim.
Videoda her kuşta olduğu kadar görünüyor.

Tüyde olduğu için şu an çok tüy dökmesi normal, burnuna tüy kaçıyor olabilir. Ama dediğim gibi gözünden dolayı solunumunu gözlem altında tutun.
Tablodaki ürünleride temin etmeniz kuşunuz için iyi olacaktır.
Konu dışına çıkacağım ilk kuşunuz mu bilmiyorum ama gritli kuş kumu ve kalamar kemiği yoksa onlarıda temin ediniz 🌸
Yok tele değmiyor ve şimdi fark ettim böyle ağzını açıp nıck nıck diye ses çıkarıyo neden acaba ve ikinci kuşum ama ilkine bakamadan öldü çok bilmiyorum o yğzden kalamr kemiği alıyorum ama kuyruğu titriyor onu anlamıyorum

Geri