Kuşumun göğsündeki çizgi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Ahmet42
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ahmet42

Yeni Üye
Kuşumun göğsünde uzun bi çizgi var. Bi hastalıktan dolayı vs olabilir mi kuruma hastalığından şüphelendim ama kemik çıkıntıSı yok sadece çizgi var

Ekli dosyalar

• DSC_0265.JPG
    DSC_0265.JPG
    1,003.3 KB · Görüntüleme: 1,283
  • DSC_0264.JPG
    DSC_0264.JPG
    1 MB · Görüntüleme: 1,335
Sadece dişi değil,erkek kuşlarda da oluyor..Bizim kuşlarda da var o çizgi

Benim erkek kuşun kemiği gözüküyo ortadaki ama hiç bi sıkıntısı yok gibiw şu anda bayadır öyle aldımdan beri 5ay olmuştur

Sent from my SM-N900V using Tapatalk

Benim kuşumda da var. Çoğu kuşta var sanırım.

Benim gördüğüm hep dişilerde var. Erkeklerde rastlamadım

Ben kuşumu erkek diye aldım. Ama sanırım burnunda mantar olduğu için cinsiyetini anlayamıyoruz. Benim kuşumun göğsünde de çizgi var. Sizce dişi mi ?
Mantar varsa tedavi edilmesi gerekiyor kötüleşebiliyor tedavi edilmediği zaman..Ceresinden belli olur cinsiyeti..göğsündeki çizgi dediğiniz şey bizim hem erkek kuşta hem de dişi kuşta var

Bazı dişi ve erkek kuşlarda olabilir.Normal bir durum

Fotoğraf atın bakalım cinsiyetinede mantarınada

Mantar değil kızışıyor o yüzden çere kahverengine dönüyor. Bu yüzden parçalı oluyor. Cinsiyeti dişi

Kuşunu eline aldığında göğsünde sivri bi kemik çıkıntısı varmı ona bakıcaksın yani parmağınla göğsündeki o kemiğe dokun çok çıkık mı sivrimi diye bak keskin ve belirginse veterinere götürmen gerek onun dışında normaldir

Benim erkek kuşun kemiği gözüküyo ortadaki ama hiç bi sıkıntısı yok gibiw şu anda bayadır öyle aldımdan beri 5ay olmuştur

Sıkıntısı yok gibi deme sakın kuruma başlangıcı olan kuşlar onu çok göstermezler bi süre sonra açık verir kuş halsizleştiğinde falan anlarsın sen kuşunu eline al göğsündeki kemiğe dokun sivrimi keskinmi iyice anla eğer öyleyse ve çok çıkıksa o zaman hemen veterinere bi kontrole götürmelisin demektir yanlız çok dikkat et iyi bi veteriner olsun kurumayı kaç kez atlattırmış bi veteriner var benim cidden güvendiğim bu konuda bilgili, eğer istanbuldaysan bu veterinerin internet sitesini veriyorum adres bilgileri falan var sitede ne olur ne olmaz bi kontrole götür derim ben : http://www.istanbulvet.com/

Sıkıntısı yok gibi deme sakın kuruma başlangıcı olan kuşlar onu çok göstermezler bi süre sonra açık verir kuş halsizleştiğinde falan anlarsın sen kuşunu eline al göğsündeki kemiğe dokun sivrimi keskinmi iyice anla eğer öyleyse ve çok çıkıksa o zaman hemen veterinere bi kontrole götürmelisin demektir yanlız çok dikkat et iyi bi veteriner olsun kurumayı kaç kez atlattırmış bi veteriner var benim cidden güvendiğim bu konuda bilgili, eğer istanbuldaysan bu veterinerin internet sitesini veriyorum adres bilgileri falan var sitede ne olur ne olmaz bi kontrole götür derim ben : http://www.istanbulvet.com/
Çok teşekkürler sivri değil ama çıkık yani ortadaki kenik kuş zayıftı ilk aldığımda yavaş yavaş şişmanlıyo çok sıcakladığında tüylerini iyice yapıştırıyo o xaman çok belli oluyo ama sivri deil

Gögüs kemiği gozüküyorsa büyük ihtimal kuruma hastalığına yakalanmış olabilir fotoraf atarmısınız

Geri