Kuşumun Göğüs Kemiği Bıçak Gibi Oldu

ahmetyaka

Yeni Üye
Merhaba. Muhabbet kuşum yaklaşık bir haftadır kısmen tüy dökmeye ve sürekli kusmaya başladı. Halsiz değil, arada ishal oluyor fakat neşesi yerinde. İnternette kuruma isminde bir hastalığa denk geldim ve muhabbet kuşumun göğsü de tıpkı bahsedildiği gibi bıçak, jilet gibi olduğu için telaşlandım. Kustuğu ve zayıfladığı için bu normal mi? Yağlanması için biraz çekirdek/çiğdem veriyorum, işe yarar mı? Kustuğu zaman koku da olmuyor ayrıca. Yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler, çok meraklandım.

kuşun ve dışkı fotolarını ekleyin lütfen

Merhaba. Bende de aynı sorun var, henüz fark ettim. Daha önce bir konu açmış ve forumdaki bir arkadaştan yardım almıştım, ona da sonsuz teşekkürler. Veterinere götürdüm geçtiğimiz gün ve veteriner birkaç gün kuş kumu takviyesi yaparak izlememizi, ardından ilaç verebileceğini söyledi. Fakat bu konuyu görünce kuşumun göğsüne baktım ve o da aynı şekilde bıçak gibi olmuş durumda. Fotoğrafları yüklüyorum. Umarım yardım edebilirsiniz.

Merhaba. Bende de aynı sorun var, henüz fark ettim. Daha önce bir konu açmış ve forumdaki bir arkadaştan yardım almıştım, ona da sonsuz teşekkürler. Veterinere götürdüm geçtiğimiz gün ve veteriner birkaç gün kuş kumu takviyesi yaparak izlememizi, ardından ilaç verebileceğini söyledi. Fakat bu konuyu görünce kuşumun göğsüne baktım ve o da aynı şekilde bıçak gibi olmuş durumda. Fotoğrafları yüklüyorum. Umarım yardım edebilirsiniz.

Bıçak gibi olmuş dediğiniz şey kuşun gögüs kemiği, tüy döneminde kuşlarda zayıflama görülebilir normaldir. Dışkı durumunu takip ediniz yemdeki aspur miktarını arttırıp probiyotik takviyesi yapınız.

Geri