Kuşumun derisi görünüyor

emiro

Yeni Üye
4 yıldır baktığım muhabbet kuşumun boynunun altında hafif deri açılmasını görmüştüm tüy döküyor sandım daha sonra kanatlarının altında da tüyler döküldü. Bugün de boynun da bir anda çok bariz bir dökülme oldu. Sanırım kendini yoluyor Bu bir hastalıksa hastalığın adı nedir veya çaresi var mı? hareketlerinde ve dışkısında hiçbir problem yok. 5 gün arayla 15 gündür parazit spreyi sıkıyoruz
kuşumun resmini bırakıyorum:
https://hizliresim.com/jxa0pdy

Merhaba,
Vitamin takviyesi veriyor musunuz? Özellikle b vitamini?
Parazit spreyi kullanmayın

Merhaba,
Vitamin takviyesi veriyor musunuz? Özellikle b vitamini?
Parazit spreyi kullanmayın
evet hep veririz markalarını çok bilmiyorum ama şuan kıkı'nın multi vitaminini veriyoruz açıkçası vitamin mi yoksa suyla karıştırılmış fake vitamin mi bilmiyorum çok kaliteli durmuyor. kaliteli bir vitamin alacağım eğer önerirseniz ve üstünde yavru kuşlar için yazıyor şuan dikkatimi çekti. Kuşum kendini yoluyor parazit bit spreyini kullanmamanı söylediniz önereceğiniz şeyler nelerdir?

evet hep veririz markalarını çok bilmiyorum ama şuan kıkı'nın multi vitaminini veriyoruz açıkçası vitamin mi yoksa suyla karıştırılmış fake vitamin mi bilmiyorum çok kaliteli durmuyor. kaliteli bir vitamin alacağım eğer önerirseniz ve üstünde yavru kuşlar için yazıyor şuan dikkatimi çekti. Kuşum kendini yoluyor parazit bit spreyini kullanmamanı söylediniz önereceğiniz şeyler nelerdir?

Kuşunuzun beslenme programı nedir? Açık yem mi kapalı yem mi? Kapalı yem ise markası nedir? Yemin içeriği nedir?
Takviye olarak sadece multivitamin mi veriyorsunuz? Vitamini nerde saklıyorsunuz ve ne zaman aldınız? Ne sıklıkla Ne ölçüde veriyorsunuz? Takviyeli su sulukta kaç gün duruyor? İçme suyu olarak kapalı su mu çeşme veya arıtma suyu mu veriyorsunuz?
Probiyotik veriyor musunuz başka takviye veriyor iseniz belirtin lütfen. Kuşa verdiğiniz başka gıda ve içecek şeyler oldu mu?
Kuşunuzda bitlenme oldu mu? Kafesin tabanında veya derisinde hareket eden siyah küçük hayvanlar var mı? Kuşunuza daha önce ilaç verdiniz mi? Hastalık geçirdi mi? Eş ölümü oldu mu? Onu strese sokabilecek şeyler? Odası nasıl? Temizliğe dikkat ediliyor mu? Odası gürültülü mü? Oda sıcaklığı ve nem oranı nedir? Kuş kaç gr ağırlığında? Öğürme kusma uçamama vs var mı? İştah durumu ne? Parazit damlası yapıldı mı hiç?
Kuşun videosunu ve son yaptığı yeni dışkılarının fotoğrafını görelim. Beyaz peçete koyun tabana, kuş üzerine 6-7 tane dışkı yapsın,sonra buraya atın.

Kuşunuzun beslenme programı nedir? Açık yem mi kapalı yem mi? Kapalı yem ise markası nedir? Yemin içeriği nedir?
Takviye olarak sadece multivitamin mi veriyorsunuz? Vitamini nerde saklıyorsunuz ve ne zaman aldınız? Ne sıklıkla Ne ölçüde veriyorsunuz? Takviyeli su sulukta kaç gün duruyor? İçme suyu olarak kapalı su mu çeşme veya arıtma suyu mu veriyorsunuz?
Probiyotik veriyor musunuz başka takviye veriyor iseniz belirtin lütfen. Kuşa verdiğiniz başka gıda ve içecek şeyler oldu mu?
Kuşunuzda bitlenme oldu mu? Kafesin tabanında veya derisinde hareket eden siyah küçük hayvanlar var mı? Kuşunuza daha önce ilaç verdiniz mi? Hastalık geçirdi mi? Eş ölümü oldu mu? Onu strese sokabilecek şeyler? Odası nasıl? Temizliğe dikkat ediliyor mu? Odası gürültülü mü? Oda sıcaklığı ve nem oranı nedir? Kuş kaç gr ağırlığında? Öğürme kusma uçamama vs var mı? İştah durumu ne? Parazit damlası yapıldı mı hiç?
Kuşun videosunu ve son yaptığı yeni dışkılarının fotoğrafını görelim. Beyaz peçete koyun tabana, kuş üzerine 6-7 tane dışkı yapsın,sonra buraya atın.

Kuşunuzun temas ettiği sık sık temas ettiği şeyler var mı? Çiçek veya ıslak mendil gibi şeyler? Kuşunuzu şampuanla veya sirke gibi şeylerle banyo yaptırdınız mi?
Tüylerinde kan var mı?

Merhaba tekrardan ilgilendiğiniz için çok teşekkürler; Kuşum kapalı yem kullanıyor belirli bir markada sabit değiliz şuan ki marka energy muhabbet kuşu yemi Bunların dışında ara sıra açık daldarıyı keserek azar azar kuşlara veriyordum yıllardır ve çok sever. Sadece multivitamin kullanıyorum size bahsettiğim , oda sıcaklığında saklıyorum, vitaminin tarihinin geçmesine henüz 5 ay var ve arkasında belirtilen ölçüde 1 suluğa 20 damla şeklinde koyuyorum. takviyeli suyu her gün tazeliyorum bekletmiyorum, içme arıtma su kullanıyoruz, probiyotik vermiyoruz, Kuşumda gözle hiçbir bit görmedim fakat bundan şüphelenerek bit/parazit spreyi alıp 5 günde bir yıkadıktan sonra sıktım ama bu açılma problem 2 ay öncesinde başlamıştı zaten. Hiç ilaç vermedik, hastalık geçirmedi, eş ölümü olmadı, 1 yıl önce yanına aldığımız beyaz kuş ile hiç kavga etmezler ama kuşum geceleri onun yanında gagasından kendini asar o yüzden asmasını engellemek için tünekleri koyarım oraya. Oda 1 televizyonlu normal gürültülüdür ve 4 yıldır alışıktır ama değiştirmem gerekirse değiştiririm. sıcağa güneşe havaya maruz kalmazlar. her gün düzenli şekilde uçurup ilgilenirim. iştah durumu iyi haraketlerinde hiçbir problem yok öğürme kusma uçamama olmadı parazit damlası yapılmadı. kuşum sirkeyle veya başka bir şeyle duş yaptırmadım. normal sıcaklığı ayarlanmış suyla oldu, temas ettiği bir şey olmadı, tüylerinde açılan bölgeden kanama olmadı fakat suluğunu kemirmeyi sever ve yakın zamanda suluğunu kemirerek gagasını kanattı 2 kere ve suluğunu patlattı ve kemirmeyi de sever kafesin bir çok yerini tülünü vs kemirmeye çalışıyor özellikle suluğu. kanaması da durdu ve devam etmedi, kemirme taşı da vardır ama sevmiyor. Kuşumun kafes içi görüntüleri, resimleri, dışkılarını arka arkaya koydum. ilgilendiğiniz için çok teşekkürler ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum.

Son düzenleme:
Kuşa dış parazit için ense damlası uygulayın. Kelleşme olan yerlere Neem yağı sürün günde bir defa 1 hafta kadar sürün. Aminovit edinip haftada 2 kez verin. Probiyotik desteği de verin tüyler düzelene kadar hemen her gün verin.

Kuşa dış parazit için ense damlası uygulayın. Kelleşme olan yerlere Neem yağı sürün günde bir defa 1 hafta kadar sürün. Aminovit edinip haftada 2 kez verin. Probiyotik desteği de verin tüyler düzelene kadar hemen her gün verin.
çok teşekkürler hepsini listeme ekledim fakat bir soru sormak istiyorum dış parazit için marka öneriniz var mı bazı markalar kuşları tahriş ediyormuş? bir de neem yağını aktardan aldığımız mı özel bir markası var mı teşekkürler tekrardan

Ense damlası olarak vilmectin olabilir. İvermectin etken maddeli herhangi bir ürün olabilir. Neem yağı Açık satılmıyorsa güvenilirse marka önemli değil. Önemli olan saf olması katkı olmaması.

Neem yağını önce küçük bir yerine sade olarak sürün eğer tahriş ederse seyreltiriz. Etmezse sade olarak kel olan her yere sürün. Yarım saatte belli olur tahriş edip etmediği.

Tollisan u200 ense damlası öneririm. Kendim de bu ürünü kullanıyorum kuşlarımda. 👍🏻
Ensesini aralayıp derisine gelecek şekilde 1 damla damlatın. 1 ay sonra tekrar 1 damla yapın. Parazit damlası yapıldıktan sonra bir süre banyo yapmasın. Sonraları ise tedbir amaçlı senede 1 kez damlatın.

Tollisan u200 ense damlası öneririm. Kendim de bu ürünü kullanıyorum kuşlarımda. 👍🏻
Ensesini aralayıp derisine gelecek şekilde 1 damla damlatın. 1 ay sonra tekrar 1 damla yapın. Parazit damlası yapıldıktan sonra bir süre banyo yapmasın. Sonraları ise tedbir amaçlı senede 1 kez damlatın.
attığınız site güvenilir mi sipariş vereceğim

attığınız site güvenilir mi sipariş vereceğim

Kuş ürünleri satan güvenilir sitelerden biri olarak biliniyor. Trendyol,n11 gibi sitelerde de satış yapıyor. Ben kendisinden sipariş etmiştim alışveriş yaptım daha önce.

Yeri İstanbul'da. Eğer yakın iseniz isterseniz dükkanına gidip alabilirsiniz

abi merhaba neem yağını gövdesindeki açıklığa sürdüm 2 gündür kızarıklık yok ama hafiften o bölge şişti devam edeyim mi? sanırım yağ bezeleri şişti

Geri