Kuşumun dışkısı siyah

Furki Dede

Yeni Üye
Merhabalar, kuşumun dışkısı siyah ne yapmam lazım bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Pek anormallik görünmüyor. Tedbiren Entrobac probiyotik alıp mercimek tanesi kadar suluğa atın. 2-3 gün boyunca kullanılacak, her gün suluğa probiyotik koyduktan 8 saat sonra temiz suyla değiştirin.

Entrobac probiyotik 3 saat önce felan sipariş verdim dün baya kötüydü, baya kabarıktı tüyleri hiç keyfi yoktu bi anda oldu ondan önceki gün(2 gün önce)keyifli sağlıklı gözüküyordu şimdi bugün biraz daha iyi şükür . Vitaminleri 50 ml aldım fakat entrobac probiyotik ilk defa alıyorum 50 gr aldım onuda yeterli olur mu?

Entrobac probiyotik 3 saat önce felan sipariş verdim dün baya kötüydü, baya kabarıktı tüyleri hiç keyfi yoktu bi anda oldu ondan önceki gün(2 gün önce)keyifli sağlıklı gözüküyordu şimdi bugün biraz daha iyi şükür . Vitaminleri 50 ml aldım fakat entrobac probiyotik ilk defa alıyorum 50 gr aldım onuda yeterli olur mu?
Evet yeterli olur. Zaten mercimek tanesi kadar kullanacaksınız.

Tamamdır rohnfried en iyisi oluyor demi ya da en iyisine yakın ben hep bu markayı kullanıyorum sadece ilk defa probiyotik aldım taze taze bittikçe alırım diye az alıyorum mantıklı mı sizcede?
Röhnfried kullandığım tek vitamin markasıdır, en iyisi diyebilirim.

Siyah dışkı mantar hastalığı belirtisi de olabiliyor. Probiyotikle geçmezse internetten fungistop veya eczanden zolax kapsül almanızı öneririm. Veya veterinerden mantar ilacı alabilirsiniz

Dışkılar bozulmaya devam ederse bence kafanıza göre ilaç kullanmayın. İmkan varsa kanatlı veterinerine görürüp dışkı analizi yaptırın. Sorun neyse orada belli olur zaten. Ki dışkılar şimdilik öyle çok anormal gözükmüyor.

Dışkılar bozulmaya devam ederse bence kafanıza göre ilaç kullanmayın. İmkan varsa kanatlı veterinerine görürüp dışkı analizi yaptırın. Sorun neyse orada belli olur zaten. Ki dışkılar şimdilik öyle çok anormal gözükmüyor.
Kanatlı veterinerleri kuşumun mantar olduğunu anlayamamıştı ve ben iyileştirmiştim . ( iştahı bir anda kesilmişti dışkısı siyahtı ve ötmemeye başlamıştı) Tabii ki iyi bir veteriner biliyorsanız gidin ama veterinerler maalesef çok kötü ülkede.

Kanatlı veterinerleri kuşumun mantar olduğunu anlayamamıştı ve ben iyileştirmiştim . ( iştahı bir anda kesilmişti dışkısı siyahtı ve ötmemeye başlamıştı) Tabii ki iyi bir veteriner biliyorsanız gidin ama veterinerler maalesef çok kötü ülkede.
Haklısınız ben de çok mecbur kalmadıkça normal veteriner önermiyorum ve gitmiyorum. Zaten normal veterinere acemi iken götürmüştüm, fakat acı bir şekilde tecrübe etmiş olduk. Artık kanatlı uzmanına götürüyorum. Ama bazı şehirlerde maalesef kanatlı uzmanı yok, o yüzden ben de gidenlerin memnun kaldığı kuşlara da bakan veteriner alternatifleri bulmaya çalışıyorum.

Yaşadığım şehirde iyi bir veteriner duymadım hiç kedi köpek olarak anlıyorlar fakat kuşlar konusunda bazen yetersiz kalabiliyorlar.

Siyah dışkı mantar hastalığı belirtisi de olabiliyor. Probiyotikle geçmezse internetten fungistop veya eczanden zolax kapsül almanızı öneririm. Veya veterinerden mantar ilacı alabilirsiniz
Dışkısı düzelmiş şuan düzgün duruyor düne göre çok daha iyi normale göre keyifsiz tabi takviyesi gelincede daha iyi olur umarım.

Yaşadığım şehirde iyi bir veteriner duymadım hiç kedi köpek olarak anlıyorlar fakat kuşlar konusunda bazen yetersiz kalabiliyorlar.
Hangi şehir için veteriner arıyorsunuz? Kanatlı veterineri önerelim size.

Bu dışkıların rengi normal değil eğer sadece yem ve su içtiyse farklı gıda verilmediyse.
Siyah dışkı iç kanama gibi durumlarda da görülebilir. Sindirimle alakalı olabilir. Kanatlı kuş veterinerine muayene ettirmeniz doğru olur 👍

Kuşumun dışkısı düzeldi neşesi düzeldi sürekli dışarda belki biz görmeden birşey yemiş olabilir diye düşündüm yediği şey dokunmuştur belki

Teşekkür ederim buraya bakacağım kuşum şimdilik iyi oldu ,vitaminlerini veriyorum bakalım daha iyi olcak inşallah bi sorun olursada buraya götürücem.

Geri