Kuşumun dışkısı normal mi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Hikari
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hikari

Yeni Üye
Arkadaşlar Petshoptan kuş almıştım kakası yeşil gibiydi ama gayet sağlıklı duruyor yoksa almazdım. Her neyse benim kuşum da da böyle olduğunu gördüm önceden dışkısı böyle değildi miniğimin. Bir de bazen üzgün duruyor müzik açarsam kendine geliyor . Hasta mı hangi ilacı vermeliyim :( poposunda da dışkı gözüküyor

Ekli dosyalar

• IMG_20220527_111155-min.jpg
    IMG_20220527_111155-min.jpg
    361.1 KB · Görüntüleme: 37
Kuşun peçete üstünde yeni dışkı fotosunu atar mısınız. Ayrıca yuvarlak kafes kullanmamanız gerekir. Yön bulgusunu kaybettiriyor kare veya dikdörtgen kafes gerekli. Kumlu tünek kullanmayın pürüzsüz ahşap tünek kullanın ve yemliğin kenarlarında dışkı görüyorum kuş için hijyenik değil. Yemliği tünekle eşit mesafeye getirirek çözebilirsinşz bunu.

Yuvarlak kafes konusunda katılıyorum hocam kafes almayı düşünüyorum zaten ama kumlu tüneğin ne gibi zararı var anlamadım kullandığım tünekler tırnak uzamasını engellemek için kuşumun tırnakları uzadığında kestirmek istemiyorum :) ama ayriyeten yedek olarak ahşap tünek aldım kumlu ların yıkanması zor oluyor diye. Her gün yemlik suluk değiştiriyorum yanlış anlaşılmayayım ama benim kuş biraz pasaklı sürekli yemliğe pisliyo🙂Önerdiğiniz kafes var mı?

Kumlu tunegin sert ve pürüzlü yapısından dolayı ayakta yaralanmalara sebebiyet verebiliyor. Ayrıca kumlu tünekte tırnak torpuleme yapmazlar. kendileri gagalariyla o işlemi halledebiliyorlar.bu yüzden önerilmiyor. Siz normal pürüzsüz tahta tünek temin edin. En sağlıklısı.

Anladım hocam, kafesi temizleyip peçete koydum daha fazla yapmasını bekliyorum. Bir de bir şey daha soracağım, ben aspur tohumu almıştım sanki sert gibi anlamadım kuşum da bugün kafasını uzatıp ağzını açtı acaba öğütemiyor mu anlamadım korkudan yemliği değiştirdim aspuru çıkardım

Ekli dosyalar

• IMG_20220527_194546-min.jpg
    IMG_20220527_194546-min.jpg
    885.8 KB · Görüntüleme: 28
Birde yemlikte neden sadece aspur var. Zaten yemliklerin karışımında zaten içinde aspur var.

Kuşuma sadece aspur vermiyorum. Aspurlu yemleri kuşum israf ediyor içindeki aspuru ayıklayıp yiyor diğer yemleri yere atıyor. İshal olduğu için kanarya yemi iyi geliyor dediler aldım 2 kap kullanıyorum bir yem kabında normal yem var diğerinde aspur. Ama bu aspur bana sert gibi gözüktü onu sormuştum

Kuşun peçete üstünde yeni dışkı fotosunu atar mısınız. Ayrıca yuvarlak kafes kullanmamanız gerekir. Yön bulgusunu kaybettiriyor kare veya dikdörtgen kafes gerekli. Kumlu tünek kullanmayın pürüzsüz ahşap tünek kullanın ve yemliğin kenarlarında dışkı görüyorum kuş için hijyenik değil. Yemliği tünekle eşit mesafeye getirirek çözebilirsinşz bunu.
Dışkısı böyle hocam etrafı biraz sulu gibi mi bana mı öyle geliyor

Ekli dosyalar

• IMG_20220528_153515-min.jpg
    IMG_20220528_153515-min.jpg
    652.4 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20220528_153531-min.jpg
    IMG_20220528_153531-min.jpg
    668.1 KB · Görüntüleme: 21
Yuvarlak kafes konusunda katılıyorum hocam kafes almayı düşünüyorum zaten ama kumlu tüneğin ne gibi zararı var anlamadım kullandığım tünekler tırnak uzamasını engellemek için kuşumun tırnakları uzadığında kestirmek istemiyorum :) ama ayriyeten yedek olarak ahşap tünek aldım kumlu ların yıkanması zor oluyor diye. Her gün yemlik suluk değiştiriyorum yanlış anlaşılmayayım ama benim kuş biraz pasaklı sürekli yemliğe pisliyo🙂Önerdiğiniz kafes var mı?
Bence en makul kafesler üretim kafesleri. Hem geniş hem boyasız hem de uygun fiyatlı tek kuşunuz varsa 45lik olanlar yeterli

Geri