Kuşumun cinsiyeti

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Esah46
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Esah46

Yeni Üye
Merhabalar kuşumu alalı yaklaşık 2 hafta oldu.Gelir gelmez elime geliyordu fakat fazla kalmadan kacıyor.
Cinsiyeti nedir bilmiyorum disi diye tahmin ediyorum sizce nedir ?
Kaç aylık ?
Resimdeki gibi surekli basini disari teller arasindan cikarmaya calisiyor sebebi nedir ?
Yemlik icerisinde ki yemleri dokuyor surekli
Kafesin icine elimi sokunca bagıriyor neden boylr yapiyor

Ekli dosyalar

• 20180428_124735.jpg
    20180428_124735.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 50
  • 20180501_164634.jpg
    20180501_164634.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 50
Kuş dişi evet biraz da afacan sanırım

Dişi resimlerde pek değil ama max 3 ay kafesteki ballı krakeri atın ve kafese kuş kumu kalamar kemiği birde mineral blok alın.

Yapıstırılıyor meyveli deniliyor aksine sende olan yemlerin birlestirilmis hali o yuzden onerilmiyor.
Katılıyorum Ben Düştüm Aynı Hataya Kuşa İyi Gelir Diye Ama Zararlı Çıktım Kuşumu Kaybettim Ballı Kraker Yada Ballı Yem Kullanmayın Normal Yemler Alın İyi Olacak Diye Düşünülüyor Ama Faydasından Çok Zararı Var.

ne gibi zararları var ?
Zararları zaten kasfeste kuş kumu yok ballı krakerde kullanılan yapıştırıcı madde kuşların kursaklarına yapışabiliyor sindirim sorununa yol açar.Kafese kesinlikle kuş kumu kalamarkemiği ve mineral blok alın

dişi olması konuşmasına engel mi ? peki birde yanına kaç aylıkken erkek kuş almamı öneririsiniz ?
Erkekler daha yatkındır konuşmaya ama her erkekde konuşmaz.Konuşan dişi kuşlarda var ama gene her dişi kuş konuşmaz eşi 7-8 aylıkken kendi seçsin

sanırim burada net hali ile belli ?
Evet kuşunuz dişi biraz da yaramaz afacan bir yapısı var biraz da stresli sanırım. Telden çıkmaya çalışması bu yüzden. Erkek alabilirsiniz şimdi de alınır sorun olmaz. Kafesin üzerine taktığınız kağıt parçalarının sebebini sorabilir miyim?

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuş 2 aylık diyorsunuz ama bu kuş daha büyük kafa çizgileri açılmış kuş 4 ay veya 5 aylık dikkat edin cere rengi oturmuş kusun ve kuş küçük kafes de rahat 3demiyor belli daha büyük bir üretim kafesi alin bence tel leri dha kalın ve ince aralık lıdır kağıt sıkıştırmak zorunda kalmazsınız

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet kuşunuz dişi biraz da yaramaz afacan bir yapısı var biraz da stresli sanırım. Telden çıkmaya çalışması bu yüzden. Erkek alabilirsiniz şimdi de alınır sorun olmaz. Kafesin üzerine taktığınız kağıt parçalarının sebebini sorabilir miyim?

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kagıt koyduğum kısimlardan surekli kafasini cikarip daha sonra nasil yapiyorsa o kisimlardan kaçıyor stresinin azalması icin neler yapmalıyım onerileriniz neler

Kuş 2 aylık diyorsunuz ama bu kuş daha büyük kafa çizgileri açılmış kuş 4 ay veya 5 aylık dikkat edin cere rengi oturmuş kusun ve kuş küçük kafes de rahat 3demiyor belli daha büyük bir üretim kafesi alin bence tel leri dha kalın ve ince aralık lıdır kağıt sıkıştırmak zorunda kalmazsınız

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Burada sanırım daha net emin misiniz 4 aylık olduguna

Ekli dosyalar

• 20180501_164648.jpg
    20180501_164648.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 16
Geri