Kuşumun cinsiyeti

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Minkkuş
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Minkkuş

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşu alırken dişi diye aldım nette yazı okudum ceresi açık renk ise erkek diyor yardım rica ediyorum :)
ROEOGn.jpg

kardeş bide sen bunu kaç yaşında diye aldın büyük gibi görünüyorda

Lokum biraz iri bir kuş bi aylık olmadan aldık :) aslında tombul olduğu için öyle biraz çok yem yiyoruz :)
kardeş şimdi diyeceğim yalnış olabilir ama kuşun yaşı burnundan hesaplanır diye biliyorum eğer burnun üstendeki beyaz renk dışında başla renk tonları varsa küçük olur yoksa saf beyazsa büyük olur diye biliyordum bu bu 6-7 aydan büyük gibi görünüyor tabi yalnışta olabilir eğer yalnışsa hoşgörü ile karlışarsanız sevinirim

kardeş şimdi diyeceğim yalnış olabilir ama kuşun yaşı burnundan hesaplanır diye biliyorum eğer burnun üstendeki beyaz renk dışında başla renk tonları varsa küçük olur yoksa saf beyazsa büyük olur diye biliyordum bu bu 6-7 aydan büyük gibi görünüyor tabi yalnışta olabilir eğer yalnışsa hoşgörü ile karlışarsanız sevinirim
Alırken 1 aylık diye aldık lokum 5 aylık şuan :) biraz kilolu

Bu cins kuşlar saf beyaz ve kırmızı gözlüdür bu yüzden yaşı söylemek çok güçtür. Yani kafasında veya her hangi bir yerinde en ufak bir çizgi vs. Şeyler olmayacak

Geri