Kuşumun burnu yaralanmış

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Byzn
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Byzn

Yeni Üye
Kuşumun burnu yaralanmış nasıl oldu anlayamadım ama çok üzüldüm. Yapabileceğim bir şey var mı yoksa böyle bırakmalı mıyım kendi kendine iyileşir mi?

Ekli dosyalar

• IMG_20220408_215041.jpg
    IMG_20220408_215041.jpg
    857.8 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_20220408_215036.jpg
    IMG_20220408_215036.jpg
    868.7 KB · Görüntüleme: 22
Senaryo 1 : Başka bir kuş zarar vermiş olabilir.
Çözüm 1 : Gözlemlemenizi tavsiye ederim. Vitaminlerle takviye yapın. Herhangi bir kavga görürseniz kuşları ayırın.
Senaryo 2 : Fotoğraftan tam gözükmüyor ama kızgınlık dönemine giriyor olabilir. (Çok küçük bir ihtimaldir bu ama yine de sorun bu olabilir çünkü daha önce kızgınlık dönemine girerken ceresi nasıl değişiyor diye hiç gözlemleyemedim bir muhabbet kuşunu.)
Çözüm 2 : Bir şey yapmanız gerekmemektedir ama bir eş alırsanız ve diğer erkeği ayırırsanız daha iyi olabilir. (Kızgınlık döneminde olduğu için gelecekte kavgalar çıkabilir.)
Senaryo 3 : Herhangi bir hastalık olabilir. En kötü ihtimal budur.
Çözüm 3 : Bir veterinere başvurun.

Çözüm 1 : Gözlemlemenizi tavsiye ederim. Vitaminlerle takviye yapın. Herhangi bir kavga görürseniz kuşları ayırın.
Senaryo 2 : Fotoğraftan tam gözükmüyor ama kızgınlık dönemine giriyor olabilir. (Çok küçük bir ihtimaldir bu ama yine de sorun bu olabilir çünkü daha önce kızgınlık dönemine girerken ceresi nasıl değişiyor diye hiç gözlemleyemedim bir muhabbet kuşunu.)
Çözüm 2 : Bir şey yapmanız gerekmemektedir ama bir eş alırsanız ve diğer erkeği ayırırsanız daha iyi olabilir. (Kızgınlık döneminde olduğu için gelecekte kavgalar çıkabilir.)
Ayrıca ilk 2 çözüm işe yaramaz ise lütfen bir veterinere başvurun.

Tamamdır teşekkür ederim

Yara alamış muhtemelen terramycn krem kullanabilirsiniz

Geri