Kuşumun burnu kurumuş kan ile tıkalı ne yapmam gerek?

hasan dursun

Yeni Üye
Hayırlı günler. Sabah kuşumu veterinere götürdüm burnundaki mantarı temizletmek için mantarı temizledi mantax ilaç verdi. Kuşun burnundaki kan kurudu ve burnu sanırım tekrar tıkandı bu kanı nasıl kuşa zarar vermeden temizleyebilirim. Ayrıca mantax ilacını bana kuşun burun deliklerine ve ayağına sürüp kurulamam ardından elma sirkeli su ile sürüp kurulamam gerektiğini söyledi fakat youtubeden vs baktığımda diğer insanlar bunu suya damlatıyordu bende öyle yaptım. Her neyse asıl sorum kurumuş kanı burun deliğinden hayvana zarar vermeden nasıl temizleyebilirim?

Mantax bir mantar ilacı değil B vitamini. İçinde etken madde olarak Niacin bulunuyor zaten. Onu bir kenara atın kuşa Trosyd krem alın. Yaklaşık olarak mantar geçene kadar 1 hafta boyunca mantarın olduğu yere bir kulak çubuğu yardımıyla sürün. Kuşun burnu tıkandıysa bir kulak çubuğunu ılık suyla ıslatarak kanı temizleyin. Kuşun fotoğrafını paylaşır mısınız?

WhatsApp Image 2020-12-04 at 22.12.41.jpeg

Mantax bir mantar ilacı değil B vitamini. İçinde etken madde olarak Niacin bulunuyor zaten. Onu bir kenara atın kuşa Trosyd krem alın. Yaklaşık olarak mantar geçene kadar 1 hafta boyunca mantarın olduğu yere bir kulak çubuğu yardımıyla sürün. Kuşun burnu tıkandıysa bir kulak çubuğunu ılık suyla ıslatarak kanı temizleyin. Kuşun fotoğrafını paylaşır mısınız?
yukarıda attığım fotoğraf sabah çekildi kan kurumadan önce

fazla net çekemiyorum kuş yerinde durmuyor fakat az çok bu şekilde gözüküyor

Ekli dosyalar

• 03b7ff55-a0f6-479c-a0e6-d1165bf45e05.jpg
    03b7ff55-a0f6-479c-a0e6-d1165bf45e05.jpg
    184.9 KB · Görüntüleme: 21
fazla net çekemiyorum kuş yerinde durmuyor fakat az çok bu şekilde gözüküyor
Dediğim gibi kanama olan yerleri bir kulak çubuğunu ılık suyla ıslatarak temizleyin zaten kurumuş kan ıslandığında çıkar. En yakın zamanda Torsyd krem elde edip mantar olan yere kullanın. Mantax bir işe yaramaz.

Dediğim gibi kanama olan yerleri bir kulak çubuğunu ılık suyla ıslatarak temizleyin zaten kurumuş kan ıslandığında çıkar. En yakın zamanda Torsyd krem elde edip mantar olan yere kullanın. Mantax bir işe yaramaz.
Peki sağolun, malum haftasonu yasağı nedeni ile ancak pazartesi günü elime geçer. Sadece ceresinde mi kullanayım yoksa ayaklarınada süreyim mi? (ayaklarında herhangi bir mantar belirtisi yok)

Peki sağolun, malum haftasonu yasağı nedeni ile ancak pazartesi günü elime geçer. Sadece ceresinde mi kullanayım yoksa ayaklarınada süreyim mi? (ayaklarında herhangi bir mantar belirtisi yok)
Sadece mantar olan yerlere sürmeniz yeterli olacaktır. Bu konu hakkında benim kendi kuşum da mantar olmuştu tabi ben de o zamanlar bilgisizdim bana da bu Mantaxı satmışlardı. Kısa sürede iyileşti zaten.
IMG_20200323_001814.jpgIMG_20200328_232030.jpgIMG_20200507_011634.jpg

Geri