Kuşumun Bugünkü Menüsü :)

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan umitFB
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

umitFB

Onursal Üye
435120191213_164759.jpg

Kahvaltıda bu kadar çeşit kendim yemiyorum

Ümit bey, yumurtanın beyazı demişsiniz. Sarısını neden ayırdınız? Zararı mı var acaba?

Yumurta saırısı iyidir Ümit koysaydın keşke önümüz kış :)

Ben hergun sebze veriyorum 30 dakika kadar tutuyorum önlerinde ne yediler se 1 haftadır veriyorum kuşlar tarzan gibi dolanıyor ortalıkta hatta benim pısırık erkek o canavar dışı yi yuvaliga sürüyor daha Dışkı larinda anormal bir durum görülme di :)

Kahvaltıda bu kadar çeşit kendim yemiyorum

Ümit bey, yumurtanın beyazı demişsiniz. Sarısını neden ayırdınız? Zararı mı var acaba?

Aslında çok besleyici ve faydalıdır sarısı ama kuşun boğazına yapışıyor falan diyorlar o yüzden sadece beyazını veriyorum. Zaten amaç kuşun protein alması. Beyazı da yüksek protein içeriyor.

Ben bu kadar küçük doğrayamıyorum :( Nasıl başardınız :) anca bu kadar oluyor

Yağmur sen baya çatallık yapmışsın bunu :) Yeşillikler hariç gerisini rendenin küçük yeriyle rendeliyorum, püre gibi oluyor. Yumurtayıda çatalla eziyorum. Rendenin 3-4 boy yeri var güzel rendeliyor.

Yumurta saırısı iyidir Ümit koysaydın keşke önümüz kış :)

Aynen koysammı diye düşünüyorum aslında ama kuşun boğazına yapışıyor falan diyorlar.

Ben hergun sebze veriyorum 30 dakika kadar tutuyorum önlerinde ne yediler se 1 haftadır veriyorum kuşlar tarzan gibi dolanıyor ortalıkta hatta benim pısırık erkek o canavar dışı yi yuvaliga sürüyor daha Dışkı larinda anormal bir durum görülme di :)

Sebzeden zarar gelmez zaten ama herşeyin fazlası zarar tabiki :) Hergün yerine 2-3 günde bir versen daha iyi.

Aslında çok besleyici ve faydalıdır sarısı ama kuşun boğazına yapışıyor falan diyorlar o yüzden sadece beyazını veriyorum. Zaten amaç kuşun protein alması. Beyazı da yüksek protein içeriyor.

Yağmur sen baya çatallık yapmışsın bunu :) Yeşillikler hariç gerisini rendenin küçük yeriyle rendeliyorum, püre gibi oluyor. Yumurtayıda çatalla eziyorum. Rendenin 3-4 boy yeri var güzel rendeliyor.

Aynen koysammı diye düşünüyorum aslında ama kuşun boğazına yapışıyor falan diyorlar.

Sebzeden zarar gelmez zaten ama herşeyin fazlası zarar tabiki :) Hergün yerine 2-3 günde bir versen daha iyi.
Vallaha sebze 2 gün vermezsem kafesi kemirmeye başlıyor lar anca sebze ile durduruyor um doğal zımpara görevi görüyor bu kuşlar kafese, :)

Çatalıkta değil aslında çay tabağında diye biraz büyük çıkmış ama mantıklı rendenin o kısmı :)

@umitFB Yok kardeşim ona bakarsan maydonozada boğazına yapışıyor diyorlar yumurta sarısı özellikle kışın soğuklar başlarken vazgeçilmezim. Hatta sana şöyle söyleyim eğer kuş tüydüyse sadece sarısını ver yulaftan daha etkili ;)

Geri