Kuşumun baş kısmında yara izleri ve sert tüyler var.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan swastian
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

swastian

Yeni Üye
FFC8F953-25B8-44DB-B61E-EDD06D3C59CC.jpeg
981C5F89-854C-4FDD-A743-4A4598DAE8D3.jpeg
Merhaba, muhabbet kuşumda birden farkettiğim şeyler oldu, başlıkta da belirttiğim gibi. Ayağını kontrol ettim herhangi bir şişlik yok. Fakat normalde kafesini açar açmaz çıkan kuş bu sefer yerinden kıpırdamadı. Kafasındaki sert tüy ve yara benzeri izlerden dolayıda endişelenip paylaşmak istedim. Sizde bir sorun var mıdır? ( Not: 1 seneyi aşkındır bizde. )

Ekli dosyayı görüntüle 62827Ekli dosyayı görüntüle 62825Merhaba, muhabbet kuşumda birden farkettiğim şeyler oldu, başlıkta da belirttiğim gibi. Ayağını kontrol ettim herhangi bir şişlik yok. Fakat normalde kafesini açar açmaz çıkan kuş bu sefer yerinden kıpırdamadı. Kafasındaki sert tüy ve yara benzeri izlerden dolayıda endişelenip paylaşmak istedim. Sizde bir sorun var mıdır? ( Not: 1 seneyi aşkındır bizde. )
Yarayı tam olarak bilmiyorum bilen birisi yazarsa daha sağlıklı olur ama sert tüyler tüy dönemine girdiğinde çıkıyor ve tüy donemindeyken kuşlar genelde uyuklar ve sakin olurlar ondan kafesten çıkmamış olabilir.

Evet kuşunuz ağır tuyde. Tuyde olan kuş halsiz olur iştahsız olur. Siz BT amin forte temin edin. Haftada iki kez uygulayın. Kuşunuzun tüy dönemini rahat atlatmasi acisindan.

yara sandığınız kısım yeni çıkan tüylerin görüntüsü, o kısımda fazla dökülme olmuş o yüzden öyle gözüküyor

Geri