Kuşumun ayağındaki mantar mı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan MBmelek
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MBmelek

Yeni Üye
Merhabalar. Albino cinsi muhabbet kuşumun ayağında anlayamadığım bir şey var. Yaklaşık olarak 2 3 haftadır var ama her zaman böyle şeyler olur ve kendiliğinden

geçerdi. Gaga veya burunda bundan yok. Diğer ayağında veya parmaklarında da. Hasta veya halsiz de değil. Kafesini 3 4 günde bir yıkıyorum. Tahta tünek kullanıyorum. Site arızalı galiba en kısa zamanda resim atacağım

Şu çıkıntı sanki kurumuş ve kopmamış deri gibi. Mantar olsa çoktan diper parmağa da bulaşırdı diye düşünüyorum. Gaga göz çevresi veua başka herhangi bir yerinde de gariplik yok. Kendini sürekli kaşımıyor rahatsız olmuyor. Mantar olması için hiçbir sebep yok çünkü devamlı probiyotik ve takviye veriyorum. Ayrıca kafesi de en geç 3 günde bir yıkıyorum. Yalnız kuş sudan nefret ediyor. Yaz aylarında bazen giriyor. Vazelin aldım yarın kullanmaya başlayacağım. Teşekkür ederim

Ayaklarda akar mevcut 3 adet tedavi yöntemi aktarıcam en az ikisini uygulayınız.

1. Ayaklara düzenli olarak parafin sürünüz.
2. İvermectin uygulayınız ense damlası olarak uygulamanız daha sağlıklı olur.
3. Günde 2 kez Vazelin sürünüz.

Tavsiyem ivermectin ve parafin uygulamanız yönünde bu şekilde kısa sürede akarlardan kurtulursunuz ilerlemesi halinde petek görünümlü deri artacak ve parmaklarda şekil bozukluklarına yol açacaktır.

Ayaklarda akar mevcut 3 adet tedavi yöntemi aktarıcam en az ikisini uygulayınız.

1. Ayaklara düzenli olarak parafin sürünüz.
2. İvermectin uygulayınız ense damlası olarak uygulamanız daha sağlıklı olur.
3. Günde 2 kez Vazelin sürünüz.

Tavsiyem ivermectin ve parafin uygulamanız yönünde bu şekilde kısa sürede akarlardan kurtulursunuz ilerlemesi halinde petek görünümlü deri artacak ve parmaklarda şekil bozukluklarına yol açacaktır.
Bursadan ankaraya 1 seneliğine taşındık ve ayaklarındaki pullanmalar o zaman başladı. Yaklaşık 2 3 hafta oldu. Havası çok kuru geldi sanırsam. Vazelin sürüyorum şuan. Çok rahatsız etmesin diye fazla sürmüyorum. Henüz ilk gün. Geçmemesi halinde diper yöntemlere de başvuracağım. Teşekkürler

Geri