Kuşumun ayağında sorun mu var ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Suplyw
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Suplyw

Yeni Üye
bir ayağı diğerine göre daha mor ve biraz şişlik var babam bir kaç gün önce ayağının üstüne basamıyor sanki demişti. Ben ciddiye almamıştım fakat öyle şu an telefonumun şarjı olmadığından fotoğrafı ilerleyen saatlerde aktarabilecğem en geç

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-05-11 at 00.03.47.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-11 at 00.03.47.jpeg
    85.7 KB · Görüntüleme: 17
  • WhatsApp Image 2020-05-10 at 20.47.39.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-10 at 20.47.39.jpeg
    72.8 KB · Görüntüleme: 21
Teramicy deri merhemi alıp günde 2-3 kez kuşun ayağına masaj yapın, kafes tabanı ve tünek temiz olsun ayağı pislik toplamasın.

5-6 gün devam edin morlukta azalma rahatlama olursa devam edin merheme, dokuda morarma şişlik artarsa buraya bilgi verin.
sağ olun bunu nereden bulabilirim?

evde varmış zaten kulak tıkacının üstüne sıkıp sürdük bunu günde kaç kez yapalım ? ve sürdükten sonra kendi ayağıın yalıyor herhangi bir sıkıntı olur mu ?
Az miktarda sürün ve mümkünse elinizle sürün şişliğin olduğu yere masaj yaparak o morluğun dağılmasını sağlayın.

Günde 2-3 kez yapabilirsiniz, merhemi ayağa masaj yaparak yedirirseniz ve az kullanırsanız ayağı krem çekecektir ısırıp oynaması sorun teşkil etmez

Az miktarda sürün ve mümkünse elinizle sürün şişliğin olduğu yere masaj yaparak o morluğun dağılmasını sağlayın.

Günde 2-3 kez yapabilirsiniz, merhemi ayağa masaj yaparak yedirirseniz ve az kullanırsanız ayağı krem çekecektir ısırıp oynaması sorun teşkil etmez
sağ olun iyi akşamlar

Merhabalar, ayağında sorun var diye bir kaç gündür çıkartmıyorum. mamasını ve suyunun kafesin altına koydum ama biraz iyileşmeye başlıyınca onları çıkarttım yukarıya. Çok hareketli olduğundan sürekli bir şeyler yapıyor kafeste. sizce çıkartmalı mıyım

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-05-22 at 16.55.54.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-22 at 16.55.54.jpeg
    62 KB · Görüntüleme: 14
  • WhatsApp Image 2020-05-22 at 16.55.55 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-22 at 16.55.55 (1).jpeg
    52.7 KB · Görüntüleme: 14
Morluk gitmiş fakat şişlik duruyor, büyük ihtimalle iltihaplanma söz konusu.

Veterinere gitme durumunuz varsa veterinere götürün bir baksınlar yoksa şayet teramicyn’e ek olarak baytril gibi bir antibiyotik kullanmanız gerekli diye düşünüyorum.
veterinere götüreceğim sanırım. sağ olun

Morluk gitmiş fakat şişlik duruyor, büyük ihtimalle iltihaplanma söz konusu.

Veterinere gitme durumunuz varsa veterinere götürün bir baksınlar yoksa şayet teramicyn’e ek olarak baytril gibi bir antibiyotik kullanmanız gerekli diye düşünüyorum.
peki, ayağına bir şey dolaşıp kan gitmediğinden olabilir mi bu ?

İp ve benzeri şeyler dolaştığında şişme morarma görülebilir.
merhabalar artık kuşumun ayağına terrymcin uygulamak istemiyorum çünkü 1hafta 3 gündür geçmiyor hayvan tüneği kavrayamaz durumda iltihaplanma için ne öneriyorsunuz ?

Geri