Kuşumun ayağına ne oldu?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan ilaydaa00
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ilaydaa00

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar,
Konuyu mecburen buraya açıyorum çünkü kanarya başlığı altına açtığımda kimse cevap vermiyor.
Kanaryam birkaç gündür sürekli tek ayağının üzerinde duruyor. Sağ ayağının üzerine basıyor ama sonra hemen tüylerinin arasına çekiyor. Sağ ayağı kıpkırmızı zaten. Canı yanıyor çok belli ama ne oldu bilmiyorum. Yemesinde içmesinde dışkısında hiçbir sorun yok. Sadece ayağını kullanmıyor hep içine çekiyor. Birkaç krem sürdüm ama etki etmedi. Veteriner bir yere çarpıştır, zamanla düzelir, bir şey sürmeyin dedi ama içim rahat etmiyor. Sizce ne yapmalıyım lütfen bilen arkadaşlar bir şeyler söylesin.

Ekli dosyalar

• 19665628_10155341701725772_2766603788598538906_n.jpg
    19665628_10155341701725772_2766603788598538906_n.jpg
    69.1 KB · Görüntüleme: 18
Yere, tüneğe sıçrarken oyun oynarken incitiyorlar ama genellikle insanlar sebep oluyor :) lafim tabikide size degil. Insanlarda kullanılan ilaçlardaki kimyasallar kuşlara ağır geleceği için kullanılması yanlış olur. Sizsinde gözlemlerinize göre ayak incilmesi dışında herhangi bir sorunu yoksa eğer 1 hafta içinde toparlanacaktır. Bu sırada kuşunuzu dışarıya çıkartmayın ani hareket yapmasını gerektirecek bir durumda bırakmayın ve kesinlikle incilmiş bölgeyi ellemeyin. Geçmiş olsun :)

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yere, tüneğe sıçrarken oyun oynarken incitiyorlar ama genellikle insanlar sebep oluyor :) lafim tabikide size degil. Insanlarda kullanılan ilaçlardaki kimyasallar kuşlara ağır geleceği için kullanılması yanlış olur. Sizsinde gözlemlerinize göre ayak incilmesi dışında herhangi bir sorunu yoksa eğer 1 hafta içinde toparlanacaktır. Bu sırada kuşunuzu dışarıya çıkartmayın ani hareket yapmasını gerektirecek bir durumda bırakmayın ve kesinlikle incilmiş bölgeyi ellemeyin. Geçmiş olsun :)

bir şey sürme diyorsunuz yani. tamam çok teşekkür ederim çok korkuyorum bacağına bir şey olacak diye :( sürekli oturur halde duruyor

Sorun olacağını sanmıyorum bir kaç kez karşılaştım bu durumla 1 hafta içinde toparlandı kuşlarım. Ne kadar şunu kullanın bu iyi gelir diyerek tavsiye duysanızda insan ilaçlarını hayvanlar üzerinde kullanırlen dozları düşürülmeli veya su ile seyreltilmelidir. Konuya hakim değilseniz kesinlikle ilaç kullanmayın. Ki zaten onlar küçücük canlılar onların karaciğerleri serçe tırnağınızın yarısı kadar nasıl dayansınlar o ilaçlara [emoji1]

Tekrar geçmiş olsun

Geri