kuşumun ayağı

feyza ve minik

Yeni Üye
kuşum az önce ayağını kafes tülüne takmış çıkaramadı sonra ben incitmeden çıkardım ama çıkarmadan önce çok çekiştiriyordu sonra baktım ayağına tünekte zar zor duruyor ayağına basamıyor basamadığı ayağına baktım hareket ettiriyor biraz kavrıyor ama tünekte duramıyor yerde duruyor bu yüzden de dışkısı her yerine yapışıyor babam ayak zedelenmesidir bir şey olmaz dedi ne yapmalıyım yakında veteriner yok kuşlardan anlayan

Kırılmış olabilir bu yüzden kafes tülü kullanılmaması gerek. veteriner görmezse yamuk kaynar ve bunun telafisi yok uçmasına kadar bile etkiler.

internette baktığım yerlerde kırıkta ellediğinizde kuş bağırır diyor ama bizimki bağırmıyor

Kuşun net görselini gorebilir miyiz. Özellikle incinmiş ayak kısmını

kafes tabanında zıplayarak geziyor

Ekli dosyalar

• WIN_20220530_12_24_43_Pro.jpg
    WIN_20220530_12_24_43_Pro.jpg
    64.7 KB · Görüntüleme: 24
  • WIN_20220530_12_24_59_Pro.jpg
    WIN_20220530_12_24_59_Pro.jpg
    68.1 KB · Görüntüleme: 22
Bulanık çıkmış foto. Ama tunegi vs kavrayamiyorsa kırık var demektir ve kanatlı uzmanın görmesi lazım. Ama kavrayıp zedelenme olmuşsa terramycin deri merhemi kullanmanız lazım. O bölgeye iyice yedirerek sürmeniz gerekiyor akşamları 1 hafta boyunca. Ama yine de kanatlı uzman görse daha iyi olur.

Veterinere götürün derim o gerekli kremi verecektir tül takarken her zaman tülü kıvırın beyaz düz kısımları dursun, daha önce başıma geldiği için biliyorum takılma durumları olabiliyor

yemliği kavrayabiliyor ama tünekte zorlanıyor
parmaklarını hareket ettirebiliyor

Kavrayabiliyorsa incinmiş olabilir. Siz akşamları ışıkları kapatmadan önce 1 hafta boyunca terramycin deri merhemi uygulayın iyice yedirerek. Sonrası için gozlemleyin. Eğer düzelme yoksa kanatlı şart. Geçmiş olsun.

İncinmiştir büyük ihtimalle, o nedenle üzerine basmıyordur minik. Krem alma şansınız yoksa... bilemiyorum nasıl olur.

Geri