Kuşumun ayağı tutmuyor, hissiz

constantine

Yeni Üye
Merhaba herkese.

Geçenlerde erkek bir kuş aldım. Bir kaç gün sonra kafesteyken birden bire sol ayağının hissiz olduğunu gördüm. 3 gün oldu neredeyse o ayağını sürekli havada tutuyor. Hatta ayağı oynatamıyor bile. Ben biraz thiocilline krem sürdüm bir kaç kez. Sürerken bile ayağı hissizdi hiç tepki vermiyordu halen öyle. Acaba ayağı mı çıktı? Birde buna rağmen o kadar hareketli ki. Kafeste de oradan oraya gidiyor tek bacakla. Bıraktığım zaman da uçabiliyor rahatça. Aşağıya videosunu da koyuyorum.

Edit: Herkese ilgisinden dolayı teşekkürler. Bugün her ne kadar şu anda basmıyor olsa da tünekten atlarken yada çıkarken sol ayağını kullanıyor. Tüneği kavrayabiliyor. Ama halen yatarken bile sol ayağı havada duruyor. Sanırım yavaş yavaş basmaya başlayacak. Şu anda krem sürecektim ama uyuyor ellemek istemedim artık sabah süreceğim.

Son düzenleme:
Kırık olma ihtimaline karşı veterinere gidin, röntgen çekilsin mutlaka. Hemen gidin ki kırık varsa yanlış kaynamasın.

Kırık olma ihtimaline karşı veterinere gidin, röntgen çekilsin mutlaka. Hemen gidin ki kırık varsa yanlış kaynamasın.

Kırık olduğunu düşünmüyorum. Çünkü kırık olsa böyle uçamaz. Hatta ayağına dahi dokundurtmaz. Şimdi kontrol ettim. Elimi önüne götürüp itince sol ayağını kıpırdatıyor. Tutamıyor ama çabalıyor yine de bir can var ayakta. Vitamin almıştım hepsiburada dan. Gelince ondan vereceğim. Bakalım düzelecek mi. Sanırım incinme ise bir süre sonra düzeliyor.

Birde herkes veterinere götür diyor bir şey olduğunda fakat muayene ücretini geçtim bir röntgen kaça çekiliyor biliyor musunuz? Ben hastalansam o kadar para vermem hastaneye sigortasız halimle. Malum maddi olarak krizde ülke öyle kolay olmuyor hastaneye gitmek :(

Kırık olduğunu düşünmüyorum. Çünkü kırık olsa böyle uçamaz. Hatta ayağına dahi dokundurtmaz. Şimdi kontrol ettim. Elimi önüne götürüp itince sol ayağını kıpırdatıyor. Tutamıyor ama çabalıyor yine de bir can var ayakta. Vitamin almıştım hepsiburada dan. Gelince ondan vereceğim. Bakalım düzelecek mi. Sanırım incinme ise bir süre sonra düzeliyor.

Birde herkes veterinere götür diyor bir şey olduğunda fakat muayene ücretini geçtim bir röntgen kaça çekiliyor biliyor musunuz? Ben hastalansam o kadar para vermem hastaneye sigortasız halimle. Malum maddi olarak krizde ülke öyle kolay olmuyor hastaneye gitmek :(
Evet veteriner ücretlerinden haberdarım. Baktığımız canlara değer. Siz ücretsiz istiyorsanız veterinerlik fakültesine gidin orada da röntgen çektirebilirsiniz.

Evet veteriner ücretlerinden haberdarım. Baktığımız canlara değer. Siz ücretsiz istiyorsanız veterinerlik fakültesine gidin orada da röntgen çektirebilirsiniz.

Fakülte de bakıyorlar yani. Ben araştırdım öyle bir bilgi bulamadım. Neden bu konu hakkında bilgilendirmiyorlarsa insanları. Bu arada dediğiniz gibi değer ama maalesef şartlar elvermiyor.

ohoo sen teşhisi koymuşsun tedavi için vitamin almışsın daha napıcan bize niye soruyosun ozaman :confused:

Kriz falan ne alaka onu anlamadım senin paran yoksa ülkeyle ne alakası var, şöyle bir etrafına bak bakalım dışarıda araba parkedicek boş yer bulamıyorsun herkesin altında arabası var, herkes tatilinde keyfinde bu ülkemi krizde!

Fakülte de bakıyorlar yani. Ben araştırdım öyle bir bilgi bulamadım. Neden bu konu hakkında bilgilendirmiyorlarsa insanları. Bu arada dediğiniz gibi değer ama maalesef şartlar elvermiyor.

2 dakka önce fakültede bakıldığını öğrendin 2 dakkada araştırdın yani :) Veterinerlik fakültesinin baktığı bilinen bir konu tam araştıramamışsın. Ne yapıcaklardı seni arayıp bizim böyle bir hizmetimiz var buyrun gelinmi diyeceklerdi kim bilgilendirecek seni :) sen öğreneceksin.

Neyse hadi sen vitamin ver, ne aldın avivitmi avisolmü :)))

Vitaminle duzelcek bir şey olduğunu düşünmüyorum belki incinmistir evet belki zamanla geçer ama ona bu süreçte acı cektirirsiniz ya kiriksa ozaman hele daha da kötü kendinizi o canlının yerine koyun lütfen şuan acı çekiyor olabilir evet pahalı olabilir röntgen falan ama başka herhangi bir harcamanizdan kisabilirsiniz diye düşünüyorum neticede ev araba parası istemiyorlar sizden. Kendi ayaginiz kirildiginda da para için gitmemezlik yapcaginiza hiç inanmıyorum ayrıca kriz başka bir konu sağlık başka bir konu.

avcılardaki üniversite veterinerlik fakültesine röntgen için 40 vermiştim. 25 lirada kayıt açma ücretiydi heralde. gittiğim gün kedi köpekten çok muhabbet kuşu getirmişti insanlar. buna benzer olarakta civciv getirmiş biri vardı. yanlış kaynadığı için sıkıntı olmuş. böyle durumlarda beklemeyin bugün gidin halledin

• Beğen
Tepkiler: Kca
Hemen B vitamini takviyesi yapın 2 güne kuş normale dönecek. 2 ayağı tutmaz hale gelmişti Yavru kusumun şimdi canavar gibi

Röntgen 200 tl maddi durumunuz yoksa getirin benim anlaşmalı veterinerim var röntgen konusunda sizden ücret almayız..

Kayseri'de röntgen çeken yer var mıymis? Ben Adana'da bulamadım da. Bir danışın her yer o kadar yüksek almiyordur bence üniversitenin veterinerligine sorun bir.

Veteriner de kuslar icin muayene ücretleri 30 lira bazi yerler almıyor bile. Biz tanidigmiz rontgen +antibiyotik tedavjsine 105 lira verdi. Konusun durumuzunuzu anlatin emin olun yardimci oluyorlar. Bir hayvanin cani soz konusu sonucta. Usenmeyin lutfen arastirin, kiriksa ya da baska bir problem varsa kangren olma ihtimali bile var.

Herkese ilgisinden dolayı teşekkürler. Bugün her ne kadar şu anda basmıyor olsa da tünekten atlarken yada çıkarken sol ayağını kullanıyor. Tüneği kavrayabiliyor. Ama halen yatarken bile sol ayağı havada duruyor. Sanırım yavaş yavaş basmaya başlayacak. Şu anda krem sürecektim ama uyuyor ellemek istemedim artık sabah süreceğim.

• Sad
Yanlış yapıyorsun kardeşim aynı durumu iki ayakta aynı anda yaşadım git bı kuşcuya 15 liraya b vitamini al 2 güne kuş ayakta

herkes röntgen demiş ama kuşlarda çok riskli diye her veteriner çekmek istemiyor.genelde muayene edip anlamaya çalıyorlar.kuşu bantlıyorlar falan röntgen çekerken bu sebeple kötü bir uygulama Allah mecbur etmesin:confused:veteriner masrafına gelince her durumu düşünüp almak gerek diye düşünüyorum.50-60 liralık kuşa kaç katı ilaç-veteriner masrafı yaptım.bir kere aileye dahil olunca gözünüz parayı görmemeli.bence kuşun ayağı incilmiş,kırık değil.vitamin,kalsiyum takviyesi yaparsanız daha çabuk iyileşir.

herkes röntgen demiş ama kuşlarda çok riskli diye her veteriner çekmek istemiyor.genelde muayene edip anlamaya çalıyorlar.kuşu bantlıyorlar falan röntgen çekerken bu sebeple kötü bir uygulama Allah mecbur etmesin:confused:veteriner masrafına gelince her durumu düşünüp almak gerek diye düşünüyorum.50-60 liralık kuşa kaç katı ilaç-veteriner masrafı yaptım.bir kere aileye dahil olunca gözünüz parayı görmemeli.bence kuşun ayağı incilmiş,kırık değil.vitamin,kalsiyum takviyesi yaparsanız daha çabuk iyileşir.

röntgen de sahibine alışkınsa size tutturuyorlar. sürekli konuşun sesinizi duysun derler genelde. hemen patlatın türküyü :) mecbur kalınca çekilmek zorunda yani

• Haha
Geri