Kuşumun ayağı morarmış

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Lumina
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Lumina

Yeni Üye
Merhaba sabah uyandığımda kuşumun arka kısa parmağının küçük yara gibi olduğunu fark ettim çok az kanamış ama kafesinde kan falan yok. Ayrıca o ayağında ara ara morluklar var. Parmağımda duruyor o ayağını kaşımak için ya da oynamak için kullanabiliyor ama tünekte dururken içine çekiyor o ayağını ben oynamaya başlayınca yine kullanıyor. Yani genel olarak kullanabiliyor. Biz kafesine sıkıştığını düşündük çünkü gece üstüne örtü örtmüştüm köşede uyuyordu. Kafesin o kısmına daha önce de ayağını takmıştı ama gece hiç fark etmedim sabah uyandığımda salıncağıyla oynuyordu. Biz kahvaltı yaparken de kafesini yanımıza alıyoruz hep tek kalmasin diye orda falan hep öttü durdu oynuyordu neşeliydi. Ne olduğunu görmediğim için ayağını sıkıştırmış diye düşündük ne yapmam gerekiyor yardım edebilir misiniz. Yeni kaydoldum ama bu siteyi takip ediyordum yanlış şeyler yaptıysam kusuruma bakmayın.

Ayağını rahatça oynatabiliyor ise sorun yoktur. Çabuk iyileşmesi için teramicyn, voltaren yada fucidin deri kremlerinden birini temin edip günde 2 kez kulak çubuğu yardımı ile kuşun ayağına az miktarda sürebilirsiniz.
Evet rahatça oynatıyor hatta hafif hafif dokundum rahatsız olmadı. Çok teşekkür ederim yarın hemen alicam sağolun gerçekten içim rahatladı

Geri