Kuşumun ayağı kırıldı

paqyon

Yeni Üye
Dün akşam uçarken karanlık odaya geçti. Kapı pervazına çarptı. Sonra ayağı bu şekildeydi. Üst kısmı bacaktan kan toplamış, altı tamamen hissiz şekilde boş gibi. Bunun tedavisi var mı. Yoksa böyle yaşar mı.

Ekli dosyalar

• IMG-20230216-WA0001.jpg
    IMG-20230216-WA0001.jpg
    109.9 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG-20230216-WA0002.jpg
    IMG-20230216-WA0002.jpg
    109.8 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG-20230216-WA0004.jpg
    IMG-20230216-WA0004.jpg
    138 KB · Görüntüleme: 29
Tek ayak kavrıyor. Kırık dedi petshop. Veteriner aradık ona gideceğiz. Belli saatlerde kuşa bakanlar geliyor dediler. Tırnakların olduğu ayak normal görünüyor ama yukarı kısım kan toplamış resmen ve dokununca hiç bir hareket yok.

Tek ayak kavrıyor. Kırık dedi petshop. Veteriner aradık ona gideceğiz. Belli saatlerde kuşa bakanlar geliyor dediler. Tırnakların olduğu ayak normal görünüyor ama yukarı kısım kan toplamış resmen ve dokununca hiç bir hareket yok.
Zaten tünek kavramama, kan toplama maalesef kırık belirtileri..
Dediğiniz gibi bir an önce götürmeniz de fayda var. Veteriner sararsa kaynama ihtimali olur. Ama aksi halde yanlış kaynarsa kullanamaz hala de gelebilir.
Son durumu bizimle de paylaşırsanız memnun olurum. Geçmiş olsun 🌺

Zaten tünek kavramama, kan toplama maalesef kırık belirtileri..
Dediğiniz gibi bir an önce götürmeniz de fayda var. Veteriner sararsa kaynama ihtimali olur. Ama aksi halde yanlış kaynarsa kullanamaz hala de gelebilir.
Son durumu bizimle de paylaşırsanız memnun olurum. Geçmiş olsun 🌺
Teşekkürler.Paylaşacağım. Kaynamazsa bu şekilde ne kadar yaşayabilir. Yaşama kalitesi etkilenir tabi ama yine böyle olması ölmesinden iyidir.

Teşekkürler.Paylaşacağım. Kaynamazsa bu şekilde ne kadar yaşayabilir. Yaşama kalitesi etkilenir tabi ama yine böyle olması ölmesinden iyidir.
Kan toplaması risk taşır. Sadece kırık olsaydı yine yanlış da kaynasa yaşardı, tabi sonrasındaki stresi yaşam standartı yine ömründen alır orası ayrı.
Ama şu an daha kötü çünkü kan toplamış. Kangrene dönüşebilir bunu bilemeyiz..
Umarım veteriner güzelce tedavi eder. İncinmelerde sorun yok ama kırıkları evde kendimiz tedavi edemeyiz. Röntgen çekilip sarılması lazım. Mutlaka götürün..

Kan toplaması risk taşır. Sadece kırık olsaydı yine yanlış da kaynasa yaşardı, tabi sonrasındaki stresi yaşam standartı yine ömründen alır orası ayrı.
Ama şu an daha kötü çünkü kan toplamış. Kangrene dönüşebilir bunu bilemeyiz..

Umarım veteriner güzelce tedavi eder. İncinmelerde sorun yok ama kırıkları evde kendimiz tedavi edemeyiz. Röntgen çekilip sarılması lazım. Mutlaka götürün..
Röntgen ile kırık var dedi saracak. Eskisi gibi zor dedi ama şu anki halinden çok iyi olur dedi.

Ekli dosyalar

• IMG-20230216-WA0013.jpg
    IMG-20230216-WA0013.jpg
    79.2 KB · Görüntüleme: 33
Röntgen ile kırık var dedi saracak. Eskisi gibi zor dedi ama şu anki halinden çok iyi olur dedi.
Eskisi gibi olmasada büyük ölçüde düzelir. Yanlış kaynasaydı daha kötü olurdu. Götürmele çok iyi yapmışsınız. Veteriner ilaç vs verdi mi ağrısı için?

Antibiyotik verdi. 21 gün kafeste dursun dedi ve 100 lira aldı. Ben daha pahalı olur sanıyordum. Bunu yazmamın sebebi benim gibi pahalı sanıp, götürmezlik yapmasın kimse.

Onlara sormayı unuttum belki siz bilirsiniz. Multivitamin ile beraber devam edilir mi antibiyotik. Bir gün o, bir gün diğeri şeklinde?

21 gün fazla değil mi? Maksimum 10 gün kullanılmalı. 3 hafta kadar uzun süre antibiyotik kullanımı karaciğeri yorar. Ve antibiyotik kullanımından sonra 3 gün probiyotik 3 gün multivitamin kullanmalısınız.
21 gün ayak sarılı kalacak. İlaç bir hafta. Ben aktaramadım. Kusura bakmayın.

21 gün ayak sarılı kalacak. İlaç bir hafta. Ben aktaramadım. Kusura bakmayın.
Estağfirullah ben yanlış anlamışım. Siz kusura bakmayın. Antibiyotik kullandıktan sonra 3 gün entrobac probiyotik ve gerwit kullanın. Eğer elinizde yoksa onlarında temin etmenizde fayda var. Antibiyotikten sonra özellikle probiyotik kullanılmalı.
Veterineri merak ettim rica etsem paylaşır mısınız neresi olduğunu?

Estağfirullah ben yanlış anlamışım. Siz kusura bakmayın. Antibiyotik kullandıktan sonra 3 gün entrobac probiyotik ve gerwit kullanın. Eğer elinizde yoksa onlarında temin etmenizde fayda var. Antibiyotikten sonra özellikle probiyotik kullanılmalı.
Veterineri merak ettim rica etsem paylaşır mısınız neresi olduğunu?

Ekli dosyalar

• IMG-20230216-WA0016.jpg
    IMG-20230216-WA0016.jpg
    201.7 KB · Görüntüleme: 33
Geri