Kuşumun İlginç Hareketi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Rigby
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Rigby

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Kuşum 4-5 gündür tuhaf bir hereket yapıyor. Genellikle kafesinin girişinde durup geviş getirir gibi yapıyor. Kısa bir video da çektim. Orada tam olarak ne yaptığı görünüyor. Sadece bu hareketi yapmadan önce genellikle 1 tane yem alıyor ve yerine geçip bunu yapıyor. Yardımcı olurdanız sevinirim.

Edit:Gagasının üstündeki yemek :)

Hocam bu konuya defalarca girip çıktım en son düşüncemi yazayım dedim. Bana göre şu an hiç tuhaf bir hareket yapmıyor gagasını gıcırdatıyor bu da onun mutlu olduğunun göstergesi keyfi yerinde diğer bir sebep gaga taşı yoktur gagasını törpülemeye çalışıyor olması ama bence yaptığı hareket benim ilk söylediğime daha yatkın

Yediği şeyi sindiremiyor olabiliyor, biraz kuş kumu (kafese atılan değil, sindirmeye yardımcı olandan) vermeniz yardımcı olur belki. Tam olarak ne yaptığını anlayamadık ama bahsettiğim kum ve gaga taşı kafesinde bulunsun alıştırın yerlerini öğrensin.

Öncelikle cevaplar için teşekkürler. Fakat sindirme problemiyle alakası olduğunu çok düşünmüyorum. Düzenli olarak kakasını yapıyor ve normalde. Gaga taşı da var. Ben de anlamadım niye olduğunu halen. Yukarıda da dediğim gibi bu aralar neredeyse hiç yem yemiyor. Fakat biz yemek yerken (özellikle pilav) gelip yemeklerimizden yiyor. Başka fikri olan varsa yazarsa sevinirim.

Öncelikle cevaplar için teşekkürler. Fakat sindirme problemiyle alakası olduğunu çok düşünmüyorum. Düzenli olarak kakasını yapıyor ve normalde. Gaga taşı da var. Ben de anlamadım niye olduğunu halen. Yukarıda da dediğim gibi bu aralar neredeyse hiç yem yemiyor. Fakat biz yemek yerken (özellikle pilav) gelip yemeklerimizden yiyor. Başka fikri olan varsa yazarsa sevinirim.
Hocam öncelikle video çok kısa sağlam bir yorum yapmamız neredeyse imkansız ayrıca verdiğiniz cevabı agresif buldum sonuçta fikir belirtmemiz için açtınız konuyu son olarak tam olarak ne ile karşı karşıya olduğunuzu yazarsanız

Hocam öncelikle video çok kısa sağlam bir yorum yapmamız neredeyse imkansız ayrıca verdiğiniz cevabı agresif buldum sonuçta fikir belirtmemiz için açtınız konuyu son olarak tam olarak ne ile karşı karşıya olduğunuzu yazarsanız
Olur mu öyle şey niye agresif cevap vereyim. :) Noktalama işaretleri kullanınca, özellikle 'nokta' biraz agresif bir tavır varmış gibi hissiyat veriyor, haklısınız. Ama inan öyle bir amacım yoktu. :)
Biraz daha uzun bir video çekebilirsem çekip yüklerim. :)

Olur mu öyle şey niye agresif cevap vereyim. :) Noktalama işaretleri kullanınca, özellikle 'nokta' biraz agresif bir tavır varmış gibi hissiyat veriyor, haklısınız. Ama inan öyle bir amacım yoktu. :)
Biraz daha uzun bir video çekebilirsem çekip yüklerim. :)
Hacam yanlış anladım galiba af buyurun mesajları mimikleri yoktur. Bundan dolayı yanlış anlaşılabiliyor. Hocam açıkçası kuşun yemek yememesine şaşırdım çünkü kuş mutlu duruyor ayrıca gag gıcırdatıyor mu yoksa ben mi yanlış anlıyorum? Gaga gıcırdatması iyi bir şey durumundan hoşnut olduğunu gösterir.

Hocam yaptığı şey bu değil mi?

Geri