Kuşumun üstüne bastım

sibEmirhan

Yeni Üye
Merhabalar benim bir tane muhabbet kuşum var az önce onu salldım evde geziniyodu sonra bir anda kyaboldu aradım aradım bulamadım sonra yumuşak bir cisime bastığım hissetim ardından çığlık attı meğer ona basmışım hayvan uçabiliyor yüriyebiliyor herhangibi kanama yok ama çok tüy döküldü gözleri kırmızı oldu ve gözünü kısıyor hareketsiz duruyor eskiden durmadan yem yerdi yemiyor çok korkuyorum ALLAH benim belamı versin resimlere bakın lutfen yardım edin

Ekli dosyalar

• 20180923_150207.jpg
    20180923_150207.jpg
    744.9 KB · Görüntüleme: 774
  • 20180923_150115.jpg
    20180923_150115.jpg
    801.1 KB · Görüntüleme: 753
  • 20180923_150149.jpg
    20180923_150149.jpg
    822.1 KB · Görüntüleme: 769
Beklemekten başka çareniz yok. Eğer üç organlara da bir zarar gelmemişse yavaş yavaş kendini toparlayacaktır

Peki gözü neden böyle ve iç organlarına zarar gelip gelmediğini anlamanın yolu varmı

Küçümsediğimi düsünmeyin ama bu canlıların iç organlarında fiziki müdahaleye bağlı bir sorun olduğu bilinse bile müdahale etme şansı pek yok. Belki iç kanama sebebiyle morarma, şişlik, dışkıda kan veya başka belirtiler görülebilir. Bekleyip dua etmekten başka bir şey gelmez elinizden

Bir şey söyleyebilmeniz için boydan boya bir resim attayımı birde az önce daldarı verdim daha rahat tüketiyorlar diye 3 tane filan yedi salıncağa çıktı biraz sallandı şimdide 1 saatir salıncakta uyuyor

Insanlarda bile iç kanama gibi durumları belirleyebilmek için birçok tetkik yapıyorlar, böyle küçük canlılarda fotoğraftan böyle bir teşhis yapmak mümkün değil. Mutlaka canı yanmıştır. Film çekilirse belki görülebilir ama şimdiye kadar kuşun rontgenini çeken hiçbir veterinere rastlamadım. Yakınınızda veterinerlik fakültesi varsa şansınızı deneyebilirsiniz, yoksa yapacak hiçbir şey yok

Merhabalar benim bir tane muhabbet kuşum var az önce onu salldım evde geziniyodu sonra bir anda kyaboldu aradım aradım bulamadım sonra yumuşak bir cisime bastığım hissetim ardından çığlık attı meğer ona basmışım hayvan uçabiliyor yüriyebiliyor herhangibi kanama yok ama çok tüy döküldü gözleri kırmızı oldu ve gözünü kısıyor hareketsiz duruyor eskiden durmadan yem yerdi yemiyor çok korkuyorum ALLAH benim belamı versin resimlere bakın lutfen yardım edin
Bu ne sorumsuzluk Allah askina.Benim kuslarimdan birinin bile tuy dokumu uzun surdugunde agri cekiyorlar diye kafayi yiyorum uyuyamiyorum.cozum yolu.bulmaya calisiyorum siz saldiginiz kusun ustune basiyorsunuz.Hayvanlar hepimizden daha degerli daha kiymetli dikkat edin cocuk gibi davranmayin

Bu ne sorumsuzluk Allah askina.Benim kuslarimdan birinin bile tuy dokumu uzun surdugunde agri cekiyorlar diye kafayi yiyorum uyuyamiyorum.cozum yolu.bulmaya calisiyorum siz saldiginiz kusun ustune basiyorsunuz.Hayvanlar hepimizden daha degerli daha kiymetli dikkat edin cocuk gibi davranmayin
Bu durum sizinde başınıza gelebilir bu kadar kırıcı ve büyük konuşmamalısınız. Bende kuşlarımın üstüne titriyorum fakat bu arkadaşın başına gelen durumada sorumsuzluk demiyorum, denemez. Evet çok dikkat edilmeli fakat buna direk sorumsuzluk damgası vurulmamalı. Nolur biraz daha anlayış. Kimse ama hiç kimse kuşunun üstüne basarak ona acı çektirmek istemez.

Kuşun bakışlarında yorgunluk var canlılık çok yok. İyi gözlemleyin gerekirse hekime gidin. İnşallah bir şey olmamıştır.

Bendede aynısı oldu ve attığınız fotoğraftaki gibiydi gözleri

ufacık kuş
üstüne basıldıysa
ne kadar şansı var Allah bilir.

Merhabalar benim bir tane muhabbet kuşum var az önce onu salldım evde geziniyodu sonra bir anda kyaboldu aradım aradım bulamadım sonra yumuşak bir cisime bastığım hissetim ardından çığlık attı meğer ona basmışım hayvan uçabiliyor yüriyebiliyor herhangibi kanama yok ama çok tüy döküldü gözleri kırmızı oldu ve gözünü kısıyor hareketsiz duruyor eskiden durmadan yem yerdi yemiyor çok korkuyorum ALLAH benim belamı versin resimlere bakın lutfen

Bence anlayan kusveterinerine goturun

Geri