Kuşumum nesi var. Hasta oldu durduk yere

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan aedes
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

aedes

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşum 3-4 gün öncesine kadar çok iyiydi. Aşırı hareketli bir kuş. 4 gün önce ben işten geldiğimde sevinçten çok hızlı uçup cama vurdu sonrada duvara çarptı. Biraz sendeledi ama iyileşti. O günden beri sağ tarafında provlem var sanki. Sağ tarafa yatık duruyor hep. Sağa doğru yamuluyor kuş. Otmesi ucmasi ve yemesi yerindeydi. Dün acı acı bağırmaya başladı. Hani kuşu tutunca çok bağırır ya aynı o ses ve tonu ile. Gece de tuneginden düştü ve çıkamadı. Ben çıkardım. Tüyleri kabarık duruyor. Ayakta tunekte durmada güçlük çekiyor. Bu sabah elime aldım ani felç geldi gitti kuşa ve durduk yere sağa sola yem kustu. Ağzından bir sürü yem attı. Hala sağa doğru yatık. Kakasi iyi durumda.
Çok korkuyorum lütfen yardım edin.

Bir de 2 hafta önce çok hasta bir güvercin bulmuştum. Yan yana getirmedim hiç bunları ama acaba ondan hastalık kapmış olabilir mi ?

Felç durumu hastalığın son raddelerinde görülen durumdur veterinere götürmeniz çok iyi olur. Güvercin ile aynı kafeste durmamışlarsa ondan hastalık bulaşmamıştır.

Ben isteyim şuan kuş annemle evde. Yemesi İçmesi yerinde ötüyor da sürekli. Çok agresif ama. Akşama resim atacağım

7DrOzl.jpg

Bu sekilde yan duruyor sağ tarafa doğru yamuluyor düz duramıyor. Ama gezmesinde bir sıkıntı yok. Bir de kuyruğunu çok titretiyor. Genelde çok sallar kuyruğunu ama bu sefer titriyor gibi

Ekli dosyalar

• 20180918_185540.jpg
    20180918_185540.jpg
    680.8 KB · Görüntüleme: 9
  • 20180918_185540.jpg
    20180918_185540.jpg
    680.8 KB · Görüntüleme: 8
Ayağında sorun var bence. Kırık olabilir. Veterinere gidin kırık varsa sargıya alınmalı yoksa ayak yanlış kaynar.

Buradaki hekimler o kadar kötü ki anlatamam. Hasta güvercin ve bir muhabbet kuşumu hekimlerin yanlış tedavisi yüzünden kaybettim. Yarın yine de bir gosterecegim. Teşekkür ederim. Ama şunu merak ettim. Ayağını sikabiliyor. Parmağımı kavriyor ancak düz durunca yamuluyor ve cok uyukluyor bu aralarm mesela başını sırtına gömüp yatıyor hic uyumazdi bu sekilde

Buradaki hekimler o kadar kötü ki anlatamam. Hasta güvercin ve bir muhabbet kuşumu hekimlerin yanlış tedavisi yüzünden kaybettim. Yarın yine de bir gosterecegim. Teşekkür ederim. Ama şunu merak ettim. Ayağını sikabiliyor. Parmağımı kavriyor ancak düz durunca yamuluyor ve cok uyukluyor bu aralarm mesela başını sırtına gömüp yatıyor hic uyumazdi bu sekilde
Ayakta zedelenme var bence dediğim gibi. Hastalıktan canı acıyor bu nedenle uyuyor olabilir.

Geri