Kuşumu nasıl tedavi edebilirim?

ilovemybirds12345

Yeni Üye
Merhaba, 3 aylık yavru kuşum ilk başta gayet normaldi fakat sonra poposu ıslak gözükmeye başladı. Baktıgım kaynaklarda yavrularda bu durum normal dendiği için bekledim ama sonra kuşum aşırı zayıfladı (Ondan sonra aspur ve vitamin verdim) ve şuan poposundaki beyaz ince tüyler yok. Bazen sadece sıvı atıyor bazen de üstünde beyaz tabaka olan bir kaka yapıyor. Kardeşiyle olduğu için kafeste tam dışkı kontrolü yapamıyorum fakat biraz yem verdim yaptığı dışkıları ekleyecegim. Eskiden gayet kilosu yerinde bir kustu şuan elime çıkarken kemiklerini hissedebiliyorum. Ne ilaç verilmeli? Nasıl tedavi edebilirim? Yazarsanız çok sevinirim. Elimde eğer işe yarayabilirse mikostasin ve bactrim ilaçları var. Vitamin olarak da apexisol kullanıyorum. Birkaç gündür gaga çevresinde dışkı görüyordum, dün maden suyunu gazı kaçana kadar bekletip verdim. Şimdiden teşekkür ederim.

20210815_001812-min.jpg
20210814_233226-min-min.jpg

Aşırı zayıfladı ise aklıma gelen ilk şey iç mantar yani kuruluk. Kuşu kesinlikle veterinere götürün burda zaman kaybetmeyin. Dün kuşumu kaybettim bu yüzden, acısı hala taze.

Geri