Kuşumdaki çeşitli problemler

Toprak Akalın

Yeni Üye
Bu akşam muhabbet kuşum arkadaşımın omuzuna kondu ve mont kaygan diye yere düştü.

Yere düştükten sonra kuş uçamamaya başladı. Tam performans kanat çırpamıyor uçtuğu yere bodoslama dalıyor düzgün konamıyor vs. Ayrıca uyuklama baş gösterdi. Ayakları normalde sıcacık olur ama bu sefer soğuk. Elime alıp hohladım ve elimden ayrılmak istemedi. Şimdi kaloriferin üstüne bez koydum onun üzerinde uyukluyor. Yem yemesi normal hatta iştahı baya yerinde. En az 3.5 yaşında kuşum.

Yumurta verdim yedi, sade yulaf verdim ki en sevdiği şeydir darı yemez ayıklar yulaf yer kendisi bol bol yedi. Suyuna vitamin de kattım. Aklıma ilk gelen şey bir yeri incindi ve hızlı iyileşmek amacıyla bu tip şeyler yapıyor. Ama eğer arkadaşın üzerine konmadan önce de böyleyse merak ettim ne olabilir acaba?

Çok emin değilim ama kuş şok ve korku yüzünden bu halde. Şöyle düşünün, her zaman yaptığı ve o ana kadar bir sorun yaşamadığı olayla karşılaştı. Düştü ve canı yandı. Bu ona bir şok etkisi yarattı. Oysaki önceden böyle olmuyordu. İnsanda da aynı değil midir? Sürekli yaptığı artık ezber haline gelen bir işi yaparken bir kaza olsa psikolojik olarak bir şok yaşamaz mı?

Onu omuzunuza alın ilgi gösterin alçak ve rahat konacağı bir yer belirleyin oraya konması için teşfik edin öz güveni yerine gelsin. Sorun kalmayacaktır.

Bol cik cikli günler dilerim.

Çok emin değilim ama kuş şok ve korku yüzünden bu halde. Şöyle düşünün, her zaman yaptığı ve o ana kadar bir sorun yaşamadığı olayla karşılaştı. Düştü ve canı yandı. Bu ona bir şok etkisi yarattı. Oysaki önceden böyle olmuyordu. İnsanda da aynı değil midir? Sürekli yaptığı artık ezber haline gelen bir işi yaparken bir kaza olsa psikolojik olarak bir şok yaşamaz mı?

Onu omuzunuza alın ilgi gösterin alçak ve rahat konacağı bir yer belirleyin oraya konması için teşfik edin öz güveni yerine gelsin. Sorun kalmayacaktır.

Bol cik cikli günler dilerim.

Teşekkürler. Sanırım zamanla toparlayacak. Yüksek besin takviyesine başladım biraz da gazlıyorum ki uçmayı denesin tekrardan

Geri