kuşumda vik vik ses

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mervekaya
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mervekaya

Yeni Üye
kuşumda 2,5-3 ay önce kuyruk sallamaya, vik vik ses çıkarmaya ve sesli nefes almaya başladı. daha öncesinde götürdüğüm veteriner bağırsak enfeksiyonu olduğunu söyleyip ilaç verdi ama işe yaramadı. daha sonra kanatlı veterineri buldum. solunum sorunu olduğunu söyledi ilaç tedavisine başladık. eskisi kadar ses çıkarmasa da hala şikayetleri devam ediyor. doktor röntgen çekti ve iyileşme olduğunu ama bu sesin hemen geçmeyeceğini söyledi. fikirleriniz nedir?

Evet solunum yolu sorununda vik vik ses çıkabilir. Kuyruk sallama, hapşırma, ağızdan nefes alma,nefes nefese kalma gibi belirtiler de gösterebilir. Eğer büyük hasar varsa iyileşme süresi uzayabilir.
Veteriner hekiminiz kanatlı veterineri imiş onun dediklerini uygulayın 👍🏻

kontrol röntgeni çekti veteriner. büyük oranda iyileşme gözüküyordu. ama bu iyileşmeye kıyasla şikayetleri geçmediği için bir yanlışlık olabilir mi diye düşündüm. 45 gün ilaç tedavisi uyguladık. hala tam olarak vik vik sesi, kuyruk sallaması, hapşırması, nefes alışverişi düzelmedi. bu normal mi? zamana mı bırakmalı yoksa tekrar veterinerle iletişime mi geçmeliyim? kararsız kaldım.

Tekrar bir iletişime geçmenizde fayda var. 1,5 ay gibi bir süre iyileşme için öngörülebilir. Tedavi öncesine göre çok bir değişme yoksa götürebilirsiniz ya da bulunduğunuz şehirdeki daha iyi bir kanatlı veterinerine gidebilirsiniz.

Tekrar bir iletişime geçmenizde fayda var. 1,5 ay gibi bir süre iyileşme için öngörülebilir. Tedavi öncesine göre çok bir değişme yoksa götürebilirsiniz ya da bulunduğunuz şehirdeki daha iyi bir kanatlı veterinerine gidebilirsiniz.
Veterineriniz çok ilgiliydi. Bir önceki röntgeni ile karşılaştırdığında büyük oranda iyileşmenin olduğunu söyledi. Ama şikayetlerinin kaybolmaması kafamda soru işareti olarak kaldı. Doktor çıkardığı sesin hemen geçmeyeceğini söyledi. Ama iyileşseydi geçmesi gerekmez miydi?

Evet tekrardan iletişime geçin ve veterinerinize sorun,tam iyileşme tahmini ne kadar sürer diye. En son ne zaman muayene ettirdiniz? Eğer 3 hafta geçti ise tekrar iletişime geçin.

Geri